Giganci XXI wieku - czas na finał. Wlazły kontra Winiarski!

Kto będzie górą w wielkim finale?

Już ponad tydzień temu rozpoczęliśmy zabawę, w której możecie wybrać najlepszego siatkarza ostatnich 20 lat w Polsce. W wyścigu po miano Giganta Siatkówki pozostało już tylko dwóch najlepszych zawodników - Mariusz Wlazły i Michał Winiarski. Ten ostatni pokonał Pawła Zagumnego różnicą jedynych kilkunastu głosów! Zapraszamy do głosowania w wielkim finale, którego wyniki zaprezentujemy w magazynie #7strefa w niedzielę 10 maja!

Zabawę wzorujemy na propozycji dziennikarzy „La Gazzetta dello Sport”, którzy wybierali najlepszego koszykarza w historii NBA. Gigantów amerykańskiej ligi podzielono na dwie drabinki wzorem turnieju tenisowego i podzielono na osiem par. W finałowym starciu zadecydowano o wyborze najlepszego koszykarza wszech czasów.

16 wielkich

W naszej zabawie zdecydowaliśmy się wybrać 16 kandydatów do miana Giganta Siatkówki. W tenisowej drabince ustawiliśmy więc: Mariusza Wlazłego z Marcinem Możdżonkiem, Michała Winiarskiego z Łukaszem Żygadło, Pawła Zagumnego z Piotrem Gackiem, Bartosza Kurka z Krzysztofem Ignaczakiem, Piotra Gruszkę z Dawidem Murkiem, Michała Kubiaka z Danielem Plińskim, Piotr Nowakowskiego z Sebastianem Świderskim i Pawła Zatorskiego z Fabianem Drzyzgą.

Giganci XXI wieku – czas na finałowe rozstrzygnięcia

Po dwóch arcyciekawych rundach, w 1/2 finału w szranki stanęło dwóch najlepszych atakujących ostatnich 20 lat, dwóch MVP mistrzów świata z 2014 i 2018 roku. Według Was lepszy okazał się Mariusz Wlazły, który zdecydowanie zdystansował Bartosza Kurka. 2312 do 1068 głosów na korzyść starszego z siatkarzy mówiło samo za siebie...

W drugim półfinale powalczyli najlepszy przyjmujący naszej zabawy z najlepszym rozgrywającym. Geniusz techniki oraz zmysł fenomenalnego rozegrania. Tutaj rywalizacja była zacięta aż do ostatnich minut, a Paweł Zagumny przegrał z Michałem Winiarskim różnicą 26 głosów! Winiarski uzyskał 50,2 % poparcia przy 49,8 procenta po stronie obecnego prezesa PLS.

Teraz czas na wielki finał naszej zabawy, w którym zmierzą się Wlazły i Winiarski. Poniżej prezentujemy sylwetki obu panów i zapraszamy do głosowania. Wyniki zabawy zaprezentujemy w niedzielnym magazynie #7strefa.

Mariusz Wlazły

W niezwykle bogatej karierze sięgnął po mistrzostwo i wicemistrzostwo świata. W tym pierwszym turnieju został wybrany także najbardziej wartościowym siatkarzem. Ma na koncie także aż 9 tytułów mistrza Polski i 7 Pucharów Polski. Trzykrotnie stawał na podium Ligi Mistrzów i także trzy razy zdobywał medale Klubowych Mistrzostw Świata.

Michał Winiarski

Jeden z najlepszych, a może największy przyjmujący w historii ostatnich lat. Do sukcesów z reprezentacją, z którą wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo świata oraz wygrał Ligę Światową w 2012 roku, dołożył 10 medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote. Do tego udało mu się zdobyć mistrzostwo i wicemistrzostwo Włoch z Trentino, z którym w 2009 roku wygrał także Ligę Mistrzów. W tych prestiżowych rozgrywkach ma na koncie także srebro i brąz.