UFC 249: Ostatni raport z USA - jeden z zawodników z koronawirusem!

Sporty walki
UFC 249: Ostatni raport z USA - jeden z zawodników z koronawirusem!
fot. Polsat Sport
Ronaldo "Jacare" Souza w swojej ostatniej walce mierzył się z Janem Błachowiczem

“Przez pandemię ludzie siedzą w domach, już walą głową w ścianę - chcemy im dać trochę rozrywki. Prezydent USA Donald Trump będzie też oglądał, bo cała jego filozofia opiera się na tym, żeby sport rozpoczął powrót do normalnego życia” - zapowiada przed galą UFC 249 prezydent Ultimate Fighting Championship, Dana White. Gali nie powstrzyma nawet fakt, że z udziału w niej wypadł jeden z zawodników - Ronaldo "Jacare" Souza, u którego wykryto koronawirusa.

UFC wie, że traci miliony dolarów pokazując znakomitą kartę walk bez udziału fanów MMA, ale gra idzie o wielką stawkę: jeśli wszystko się uda podczas globalnego kryzysu, sukces UFC też będzie globalny, a UFC może stać się jedną z głównych lig profesjonalnych w Ameryce.

UFC 249: będzie patrzył cały świat!

 

Jeśli ktokolwiek miałby jakieś wątpliwości, jakie znaczenie ma sport w naszym życiu, niech pomyśli nad tymi liczbami: Stany Zjednoczone są w depresji ekonomicznej porównywalnej tylko z tym, co stało się siedemdziesiąt lat temu, a mimo to sprzedaż pay-per-view jest wyższa od wielu gal w ostatnich latach - z wyjątkiem tych z udziałem Conora McGregora. Już na 24 godziny przed rozpoczęciem transmisji z Jacksonville, sprzedaż subskrypcji na UFC była dwukrotnie wyższa niż sprzedaż gal UFC 244, UFC 245, UFC 247 oraz UFC 248. “To niesamowite tempo!” - skomentował White na spotkaniu - oczywiście elektronicznym - z dziennikarzami.

 

ZOBACZ - UFC 249: Wyniki ważenia. Jeden zawodnik nie zmieścił się w limicie

 

Pamiętajmy, że wszystko to dzieje się w czasach, kiedy pandemia koronawirusa spowodowała w USA bezrobocie przekraczające 35 milionów ludzi, a ciągle trzeba zapłacić za przekaz 65 dolarów. To niezwykła sprawa, ale też Dana White i spółka złożyli jedną z najlepszych kart walk w historii firmy. Oglądalność walk wstępnych, przed główną kartą wieczoru też powinna pobić rekordy - na pewno będzie wiele tysięcy takich, dla których będzie to pierwsze spotkanie z mieszanymi sztukami walki.

 

“UFC traci dziesiątki milionów dolarów - gala w Brazylii bez publiczności, sprzedaż na oryginalną datę UFC 249 na Brooklynie przekraczająca 5,5 miliona dolarów wstrzymana - ale dla White’a i jego firmy gra idzie o większą stawkę: jeśli za paręnaście godzin gala odbędzie się według planu (a wszystko na to wskazuje), podczas globalnego kryzysu sukces UFC też będzie globalny, a UFC może stać się jedną z głównych lig profesjonalnych w Ameryce” - pisze Yahoo Sports.

 

“Oczywiście, że prezydent Trump będzie oglądał UFC 249!”

 

Dana White nie ma żadnych wątpliwości, że jednym z tych, którzy zasiądą przed telewizorami oglądać galę z pustej choć mogącej pomieścić 15 000 widzów hali w Jacksonville będzie prezydent USA - Donald Trump. Prezydent UFC nie dodał, czy jego przyjaciel od kilkudziesięciu lat będzie musiał zapłacić te 65 dolarów, ale wie, że jest fanem, a przebieg gali na Florydzie jest dla niego ważny z wielu względów.

 

“Przez pandemię ludzie siedzą w domach, już walą głową w ścianę - chcemy im dać trochę rozrywki. Oczywiście, że prezydent będzie oglądał galę, bo cała jego filozofia opiera się na tym, żeby sport rozpoczął powrót do normalnego życia, do pokazania jak to zrobić w sposób bezpieczny. Po tym jak wyjdzie to UFC, będziemy się zastanawiać, jak zabezpieczyć miejsca pracy w biurach, jak pozwolić dzieciakom na powrót do szkół. Prezydent USA uważnie obserwuje wszystko co robimy podczas tego weekendu” - mówi White, dodając przestrogę dla tych, dyscyplin, które będą szły jego śladami.

 

“Absolutnie korzystajcie z naszych wzorów, ale ostrzegam - to bardzo kosztowna droga. Robimy wszystko z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa - przecież ja też mam rodzinę, nie chcę umierać. To nie jest jakiś głupi wygłup - wielu bardzo, bardzo mądrych ludzi nad tym pracowało, od samego początku pandemii. Wierzę w to, że bardziej bezpiecznie nie dało się tego zrobić”.

 

Na razie system bezpieczeństwa zadziałał: Souza przekazał organizatorom, że jeden z członków jego rodziny miał test pozytywny. W piątek wieczorem jego test, choć Souza nie miał symptomów Covid-19, był także pozytywny i zawodnik został wykluczony z karty walk.

 

Transmisja gali UFC 249 od 02:00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie