UTR Pro Match Series: Hurkacz wygrał z Opelką

Hubert Hurkacz wygrał z Reillym Opelką w towarzyskim turnieju UTR Pro Challenge Florida.

Pierwszego seta Hurkacz rozpoczął w wysokiego C. Prowadził w gemach już 2:0. Gdy wydawało się, że kontroluje przebieg spotkania, wtedy dał o sobie znać Opelka. Jego mocne serwisy zaskoczyły wrocławianina, który w efekcie przegrał gema. Dwa z trzech kolejnych padły łupem Polaka i to on cieszył się z wygrania premierowej partii.

Następną lepiej rozpoczął 22-latek z Michigan. Mimo wyrównanej gry, w drugim secie prowadził 3:0. Wszystko dzięki świetnym serwisom, a także wygrywanym breakpointom. Amerykanin mógł wygrać seta do zera, jednak Polak opanował sytuację i asem serwisowym zakończył gema na własną korzyść. Koniec końców partię wygrał Amerykanin, mimo dwóch breakpointów wrocławianina.

Hurkacza poniosło, a Roddick kpi. Może zazdrości?

Decydująca parta należała do naszego rodaka. Sklasyfikowany na 29. miejscu w ATP zawodnik pokonał zaciętym secie rosłego Opelkę 4:2. Mimo triumfu zagra o trzecie miejsce. Kolejnego rywala Polaka poznamy po drugim sobotnim meczu grupowym, w którym Miomir Kecmanovic zmierzy się z Tommym Paulem.

W pierwszym dniu turnieju, który trwa od piątku na Florydzie Hurkacz rozegrał dwa mecze. Najpierw pokonał Paula 4:2, 4:1, a następnie musiał uznać wyższość Kecmanovica. Z Serbem przegrał 3:4, 0:4.

Ze względu na koronawirusa wprowadzono specjalne obostrzenia i zmieniono zasady gry. Rywalizacja toczy się do czterech wygranych gemów w secie, na korcie przebywać mogą tylko trzy osoby - dwóch zawodników i arbiter. Zrezygnowano z obecności kibiców, dzieci do podawania piłek i sędziów liniowych. Tenisiści przed meczami siedzą osobno w wydzielonych dla nich namiotach. Zabroniony jest też tradycyjny uścisk dłoni po meczu

Wrocławianin od wstrzymania na początku marca zmagań w międzynarodowych zawodach przebywał na Florydzie - w będącej jego bazą treningową Saddlebrook Tennis Academy w Wesley Chapel.

Seria UTR będzie później kontynuowana także z udziałem kobiet. W zawodach zaplanowanych na 22-24 maja w West Palm Beach wystąpią reprezentująca Australię Ajla Tomljanovic (56. WTA) oraz Amerykanki Alison Riske (19.), Amanda Anisimova (28.) oraz Danielle Collins (51.).

Jak na razie rywalizacja w międzynarodowych imprezach o stawkę została wstrzymana co najmniej do 12 lipca

Hurkacz - Opelka 2:1 (4:2, 1:4, 4:2)