Dwukrotny medalista olimpijski został bez środków do życia. Wszystko przez koronawirusa

Inne
Dwukrotny medalista olimpijski został bez środków do życia. Wszystko przez koronawirusa
fot. PAP
Robin Szolkowy ma problemy finansowe.

Dwukrotny brązowy medalista igrzysk olimpijskich w rywalizacji łyżwiarskich par sportowych Niemiec Robin Szolkowy został bez środków do życia. Powodem jest kryzys wywołany pandemią koronawirusa i wiążący się z nią zakaz udzielania indywidualnych lekcji na lodzie.

"Od siedmiu tygodni nie zarobiłem nawet jednego dolara. Nie wiem, co będzie dalej, bo oszczędności zbyt dużych nie mam. Jestem trenerem i ludzie płacą mi za wykonaną pracę, a teraz jej nie mogę świadczyć" - powiedział 40-letni Szolkowy, który od wiosny 2019 roku mieszka w Kalifornii w USA i jest tam nauczycielem łyżwiarstwa.

 

Z powodu pandemii koronawirusa zostały zamknięte m.in. wszystkie hale lodowe w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną otwarte i kiedy sytuacja na świecie się ustabilizuje.

 

Szolkowy wyjechał do USA, po tym jak dostał zaproszenie od tamtejszego związku. W Irvine, gdzie powstało nowe centrum lodowe, miał zająć się rozwojem par sportowych i tanecznych. Miał ściśle współpracować z amerykańskimi trenerami i przeprowadzać szkolenia.

 

"Tak naprawdę niewiele udało się zrobić, bo wszystko ruszyło później, a ja musiałem też wdrożyć się w środowisko. Mamy wiele bardzo fajnych pomysłów i dużo w planach, ale teraz wszystko zostało wstrzymane" - powiedział pięciokrotny mistrz świata.

 

Od jesieni Szolkowy zarabiał jednak przede wszystkim z prywatnych lekcji. "Wiek nie ma znaczenia, wszyscy są zaproszeni" - podkreślił czterokrotny mistrz Europy.

 

On sam zastanawiał się nawet w marcu, czy nie wrócić do Europy i by tu nie szukać sobie zajęcia. To wszystko jednak runęło, gdy zamknięto granice i nagle jego powrót nie tylko stał się niemożliwy, ale i bezsensowny.

 

"Nie wiem, co będzie. W tej chwili nie zarabiam, ale nie poddaję się. Życie mnie nauczyło, że z każdej sytuacji można wyjść obronną ręką i mam nadzieję, że teraz też tak będzie" - powiedział Szolkowy.

 

Na świecie stwierdzono już ponad 4,1 mln zachorowań na Covid-19. Ponad 280 tys. osób zmarło. W USA sytuacja jest tragiczna. Na koronawirusa zachorowało ponad 1,3 mln osób, a zmarło ok. 80 tys.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze