Kontraktowe zawirowania! Co z piłkarzami, którzy podpisali umowy z nowymi klubami?

Piłka nożna
Kontraktowe zawirowania! Co z piłkarzami, którzy podpisali umowy z nowymi klubami?
fot. Cyfrasport
Jaki los czeka Radosława Majeckiego po 1 lipca?

W ostatnim programie Cafe Futbol doszło do bardzo ciekawej dyskusji na temat piłkarzy, którzy od pierwszego lipca mają podpisane umowy z nowymi klubami. Jakie w tej sytuacji są zalecenia władz FIFA i czy zawodnik może pozostać w swoim dotychczasowym zespole aż do zakończenia obecnego sezonu?

- Zalecenie FIFA jest jasne w tym przypadku - nie będzie otwarcia okna transferowego. Jest postulat, żeby piłkarze przedłużyli kontrakty z klubami na czas dogrania tych sezonów. Oczywiście, to jest kwestia charakteru. Jeśli pierwszego lipca zawodnik Wisły Kraków, Legii Warszawa czy Lecha Poznań, który będzie miał mniej więcej cztery mecze do rozegrania, to możemy się spodziewać, że taki Christian Gytkjaer powie - dziękuję, skończył mi się kontrakt i nie będę grał w Lecha. W tym przypadku nie zagra, ale też nigdzie indziej nie podpisze umowy, bo FIFA wprowadziła taką regulację. Do czasu aż sezon się nie skończy - powiedział Roman Kołtoń z Prawdy Futbolu.


- Nie wystawiłby sobie na pewno laurki. Będzie przecież jasne, że ktoś taki zejdzie w przyszłości z pokładu w trudnej sytuacji - przyznał dziennikarz Polsatu Sport Cezary Kowalski.


- Nie wyobrażam sobie, że AS Monaco coś takiego powie Radosławowi Majeckiemu pierwszego lipca - mają z nim kontrakt i zapłacili za niego pieniądze - dodał Kołtoń. 


- Ciekawszy jest przypadek tych zawodników, którzy już podpisali kontrakty od pierwszego lipca. FIFA nie może tych umów zerwać, może jedynie apelować o rozsądek w tych kwestiach. Jeżeli AS Monaco upomni się o Majeckiego, to on będzie musiał do nich pojechać - stwierdził dziennikarz sportowy Adam Godlewski.


- To są naczynia powiązane. Na koniec, ludzie w dobie pandemii i kryzysu będą musieli ze sobą współpracować. To jest zasada naczelna. Albo będziemy współpracować albo nie. Oczywiście właściciel czy dyrektor AS Monaco może powiedzieć, że Majecki ma do nas wrócić. Wyobrażam sobie, że Monaco będzie po prostu zachwycone tym, że Majecki dogra ten sezon do końca w Polsce - mówił Kołtoń.

 

- Jest jeszcze kwestia, co się stanie w sytuacji, gdyby ktoś złapał kontuzje. Wtedy jest problem, bo co z wartością  zawodnika? Klub przecież za niego zapłacił. Jeżeli zerwie wiązadło krzyżowe, to przynajmniej przez osiem czy dziewięć miesięcy będzie musiał pauzować - podsumował ekspert Polsatu Sport Dariusz Dziekanowski.

 

GM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie