Real piłkarskim mistrzem Nikaragui

Henry Maradiaga, bramkarz Realu Esteli.

Piłkarze Realu Esteli zostali piłkarskim mistrzem Nikaragui. To jeden z niewielu krajów na świecie, gdzie rozgrywki odbywały się w czasie pandemii koronawirusa.

W rewanżowym meczu finału (tzw. sezonu Clausura) Real pokonał na wyjeździe Managua FC 3:1 (0:0). Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Na trybunach nie było kibiców.

Sobotni mecz rozpoczął się od gola Manuela Rosasa. W 48. minucie trafił z rzutu wolnego w okienko i po chwili “utonął” w objęciach kolegów. Zresztą po każdej bramce zawodnicy wspólnie się cieszyli i przybijali “piątki”.

Kolejne trafienia goście uzyskali w 70. i 75. minucie, a stołeczny zespół zdobył honorowego gola w samej końcówce rywalizacji.

Skromna Liga Primera w Nikaragui zyskała sławę po tym, jak zdecydowano się na kontynuowanie rozgrywek mimo rozprzestrzeniającego się koronawirusa. W Europie cały czas odbywają się mecze ligi białoruskiej, a w ten weekend sezon zainaugurowali zawodnicy na Wyspach Owczych.

W Polsce rywalizacja w PKO BP Ekstraklasie zostanie wznowiona 29 maja. Natomiast 26 i 27 maja odbędą się zaległe mecze ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski - transmisja w Polsacie Sport.