UFC 249: Gaethje wygrał krwawą wojnę z Fergusonem. Wyniki gali

Sporty walki
UFC 249: Gaethje wygrał krwawą wojnę z Fergusonem. Wyniki gali
fot. Polsat Sport
Justin Gaethje zwyciężył wojnę w stójce i zmasakrował Tony'ego Fergusona sięgając po mistrzowski pas kategorii lekkiej.

W nocy z soboty na niedzielę mogliśmy obserwować pierwsze tego typu wydarzenie sportowe po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Na wygłodniałych kibiców czekała jedna z najlepszych rozpisek w historii MA. Podczas gali UFC 249 oglądaliśmy dwie walki mistrzowskie, a do wartością dodaną były efektowne nokauty - w tym jeden wypracowany w zaledwie 20 sekund!

Na galę UFC 249 czekali nawet ci spośród kibiców, którzy na co dzień nie interesują się mieszanymi sportami walki. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa, która zamroziła jakiekolwiek wydarzenia sportowe na całym świecie.

 

Pierwszy sygnał do "odmrożenia" dał Calvin Kattar, który kapitalnym i piekielnie mocnym łokciem odesłał Jeremy'ego Stephensa w zaświaty. Co prawda przypłacił celny i przede wszystkim skuteczny cios złamaniem nosa, ponieważ przeciwnik zdążył wyprowadzić kontrę, ale po kilku kolejnych atakach sędzia zdecydował się uratować porozcinanego przeciwnika i zwycięstwo Kattara stało się faktem.

 

Bokserska legenda pewna znokautowania McGregora. Irlandczyk odpowiedział

 

Chwilę później błyskawiczne zwycięstwo odniósł Francis Ngannou, który w zaledwie dwadzieścia sekund rozprawił się z Jairzinho Rozenstruikiem. Kameruńczyk wyprowadził dość chaotyczną, jednak piekielnie silną kombinację i gdy jeden z jego ciosów w końcu dosięgnął szczęki reprezentanta Surinamu, było już po wszystkim.

 

W co-main evencie zobaczyliśmy Henry'ego Cejudo i wracającego po czteroletniej przerwie od zawodowego MMA Dominicka Cruza. Drugi z wymienionych próbował zachodzić przeciwnika z dwóch stron, ale Cejudo konsekwentnie realizował swój plan, spychając rywala do obrony. W drugiej rundzie zawodnicy zderzyli się głowami, co poskutkowało krwotokiem z głowy Cejudo. Można przypuszczać, że "poczuł on tym samym krew" i po chwili ruszył z impetem na przeciwnika dosięgając go mocnym kolanem, które poprawił prawym sierpem. Cruz nie odpowiadał na ciosy rywala, w związku z czym sędzia przerwał walkę. Chwilę później stało się coś nieoczekiwanego, ponieważ Cejudo... ogłosił zakończenie kariery.

 

W walkę wieczoru lepiej wszedł Justin Gaethje, który kilkoma mocnymi ciosami dosięgnął głowy Tony'ego Fergusona. Drugi z wymienionych znany jest jednak z tego, że potrafi "przyjąć" zdecydowanie więcej niż "zwykły śmiertelnik". Tak też było i tym razem, w związku z czym pierwsza runda zakończyła się choćby bez nokdaunu. W drugiej kolejne mocne i przede wszystkim celne ciosy wyprowadzał Gaethje, ale w niebywały sposób Ferguson utrzymywał się na nogach. Pod koniec tej partii drugi z wymienionych trafił rywala piekielnie mocnym ciosem podbródkowym i do nokautu było blisko, jednak wszystko przerwała syrena. 

 

W trzeciej odsłonie kolejne piekielne mocne ciosy wyprowadzał Gaethje, ale Ferguson nie chciał przewrócić się na matę. Podobnie było również w czwartej - praca wykonywana przez pierwszego z nich musiała zostać doceniona przez wszystkich, tylko nie przez "Boogeymana", który zdawał sobie nic nie robić z kolejnych otrzymywanych razów. Dopiero w piątej rundzie, cały zalany krwią, Ferguson pokazał, że ma dość i sędzia Herb Dean postanowił oszczędzić zdrowia Fergusonowi, przerywając pojedynek.

 

Gaethje został tym samym tymczasowym mistrzem kategorii lekkiej UFC!

 

Wyniki walk gali UFC 249

 

Walka wieczoru

155 lb: Justin Gaethje (22-2, 19 KO, 1 SUB) pokonał Tony'ego Fergusona (25-4, 12 KO, 8 SUB) poprzez nokaut techniczny w piątej rundzie.

 

Karta główna

135 lb: Henry Cejudo (16-2, 8 KO) pokonał Dominicka Cruza (22-3, 7 KO, 1 SUB) poprzez nokaut techniczny w drugiej rundzie.
265 lb: Francis Ngannou (15-3, 11 KO, 4 SUB) pokonał Jairzinho Rozenstruika (10-1, 9 KO) poprzez nokaut techniczny w pierwszej rundzie.
145 lb: Calvin Kattar (21-4, 10 KO, 3 SUB) pokonał Jeremy'ego Stephensa (28-18, 1 NC, 19 KO, 2 SUB) poprzez nokaut techniczny w drugiej rundzie.
265 lb: Greg Hardy (6-2, 1 NC, 5 KO) pokonał Yorgana de Castro (6-1, 5 KO) jednogłośną decyzją sędziów.

 

Karta wstępna

170 lb: Anthony Pettis (23-10, 11 KO, 7 SUB) wygrał z  Donaldem Cerrone (36-15, 1 NC, 10 KO, 17 SUB) jednogłośną decyzją sędziów.

265 lb: Aleksiej Olejnik (59-13-1, 8 KO, 46 SUB) wygrał z Fabricio Werdumem (23-9-1, 6 KO, 11 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów.
115 lb: Carla Esparza (16-6, 3 KO, 4 SUB) wygrała z Michelle Waterson (17-8, 3 KO, 9 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów.

 

Karta przedwstępna

170 lb: Vicente Luque (18-7-1, 10 KO, 6 SUB) wygrał z Niko Price (14-4, 1 NC, 10 KO, 3 SUB) przez nokaut techniczny w trzeciej rundzie.
145 lb: Bryce Mitchell (13-0, 9 SUB) wygrał z Charlesem Rosą (12-4, 3 KO, 8 SUB) jednogłośną decyzją sędzió.
205 lb: Ryan Spann (18-5, 4 KO, 11 SUB) wygrał z Samem Alveyem (33-14, 1 NC, 19 KO, 3 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie