Wlazły siatkarskim Gigantem XXI wieku

Siatkówka
Wlazły siatkarskim Gigantem XXI wieku
fot. Cyfrasport
Mariusz Wlazły wygrał naszą zabawę "Giganci XXI wieku".

Mariusz Wlazły wygrał naszą zabawę "Giganci XXI wieku", pokonując w finale Michała Winiarskiego. Przez ponad tydzień toczyła się rywalizacja, w której mogliście wybrać najlepszego siatkarza ostatnich 20 lat w Polsce.

Zabawę tę wzorowaliśmy na propozycji dziennikarzy "La Gazzetta dello Sport", którzy wybierali najlepszego koszykarza w historii NBA. Do tytułu Giganta Siatkówki XXI wieku nominowaliśmy 16 kandydatów. W tenisowej drabince ustawiliśmy: Mariusza Wlazłego z Marcinem Możdżonkiem, Michała Winiarskiego z Łukaszem Żygadło, Pawła Zagumnego z Piotrem Gackiem, Bartosza Kurka z Krzysztofem Ignaczakiem, Piotra Gruszkę z Dawidem Murkiem, Michała Kubiaka z Danielem Plińskim, Piotr Nowakowskiego z Sebastianem Świderskim i Pawła Zatorskiego z Fabianem Drzyzgą.

 

Dwaj siatkarze reprezentacji Polski w drużynie dekady CEV!

 

Pierwsze rundy przyniosły sporo emocji i wyłoniły półfinałową czwórkę. W walce o finał – w starciu dwóch atakujących, którzy legitymują się nagrodą MVP mistrzostw świata – Mariusz Wlazły wyraźnie pokonał Bartosza Kurka. W drugiej parze 1/2 finału doszło do konfrontacji przyjmującego z rozgrywającym. Rywalizacja była niezwykle zacięta i emocjonująca. Michał Winiarski pokonał Pawła Zagumnego różnicą zaledwie 26 głosów!

 

W wielkim finale doszło więc do rywalizacji Wlazły kontra Winiarski. Walka była niezwykle zacięta, ale ostatecznie to Mariusz Wlazły zgarnął tytuł siatkarskiego Giganta XXI wieku w naszej zabawie. Atakujący zyskał poparcie 51,9 procenta głosów i o włos pokonał swojego byłego kolegę z klubu i kadry!

 

 

Mariusz Wlazły urodził się 4 sierpnia 1983 roku w Wieluniu. W rodzinnym mieście rozpoczął swą przygodę z siatkówką. Później trafił do Skry Bełchatów, której barwy reprezentował przez siedemnaście lat (2003–20). Wywalczył z tym klubem dziewięć tytułów mistrza Polski, siedem Pucharów Polski i cztery Superpuchary. Zdobywał medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. Wiosną 2020 roku ogłosił rozstanie z ekipą z Bełchatowa, ale wciąż nie wiemy, gdzie zagra w przyszłym sezonie.

 

W 2003 roku wywalczył z kolegami z reprezentacji U–21 mistrzostwo świata juniorów. W latach 2005–14 występował w pierwszej reprezentacji, z którą zdobył wicemistrzostwo (2006) oraz mistrzostwo świata (2014). Wiele z tych sukcesów, zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych osiągnął, grając w jednej drużynie ze swym rówieśnikiem i finałowym przeciwnikiem – Michałem Winiarskim. Czy obaj panowie będą jeszcze w przyszłości pracowali razem?

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze