Były zawodnik Resovii zagra w Rosji! To wpłynie na transfer Polaka?

Były przyjmujący Resovii zagra w Rosji! To wpłynie na transfer Polaka?

W świecie siatkówki ciągle dzieje się bardzo dużo. Kluby kompletują kadry na kolejny sezon, więc coraz częściej otrzymuje oficjalne potwierdzenia transferów. W niedzielę o sprowadzeniu Johna Gordona Perrina poinformował Ural Ufa.

Rosjanie wykorzystali kiepską sytuację w Brazylii. Perrin był bowiem graczem Sady Cruzeiro, która do najbliższego sezonu przystąpi z budżetem zredukowanym o aż 80 procent! To oznaczało pożegnanie się z wieloma dobrze opłacanymi zawodnikami. Padło m.in. na Perrina.

Kanadyjczyk w swojej karierze występował w najlepszych ligach świata. W 2016 roku przeniósł się z Volley Piacenzy do Asseco Resovii, gdzie spędził jeden sezon. Następnie zahaczył o Bejing Volleyball, Biełogorie Biełgorod, skąd trafił do Sady Cruzeiro.

Na swoim koncie ma dwa mistrzostwa Turcji (w barwach Arkasu Spor Izmir), Puchar Challenge oraz Puchar Brazylii. Wygrał też Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej. W 2015 roku został wybrany najlepszym przyjmującym Mistrzostw Ameryki Południowej. Kanada pokonała wtedy Kubę 3:1 w meczu finałowym.

Z Uralem Ufa łączeni są także reprezentanci Polski: Maciej Muzaj oraz Artur Szalpuk. Trasfer Perrina może jednak oznaczać, że ten drugi trafi do innego klubu. Rosyjskie media nie mają wątpliwości, wskazując na Biełogorie Biełgorod.