Poznaliśmy datę rozpoczęcia sezonu zaplecza PlusLigi. Wszystkie kluby zadeklarowały chęć startu

Siatkówka
Poznaliśmy datę rozpoczęcia sezonu zaplecza PlusLigi. Wszystkie kluby zadeklarowały chęć startu
fot. Cyfrasport
Krispol 1. Liga siatkarzy wystartuje 23 września.

Podczas wideokonferencji z prezesami klubów Krispol 1. Ligi siatkarzy ustalono kluczowe daty dotyczące startu sezonu 2020/21. Zdecydowano, że zmagania na zapleczu PlusLigi ruszą 23 września. Jak zapewnił prezes PLS Paweł Zagumny, wszystkie kluby zadeklarowały chęć startu w rozgrywkach.

W dyskusji wzięli udział przedstawiciele klubów, które podobnie jak w PlusLidze i Tauron Lidze siatkarek, nie mogły sportowo dokończyć rozgrywek 2019/20. Wszyscy koncentrują się już jednak na kolejnym sezonie.

 

– Pytaliśmy wszystkich szefów naszych klubów, w jakiej sytuacji znajdują się w związku z pandemią koronawirusa, jak wygląda przyszłość drużyn. Okazało się, że większość z nich oczywiście odczuwa w jakimś stopniu skutki ekonomiczne pandemii, lecz wszyscy zadeklarowali chęć startu w rozgrywkach. To było dla nas kluczowe, by móc planować sezon 2020/21 – powiedział prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny.

 

Zagumny: Robimy wszystko, by liga ruszyła we wrześniu

 

W trakcie spotkania wspólnie zdecydowano, że sezon ruszy 23 września. Dzień później zaplanowana jest inauguracyjna transmisja w Polsacie Sport. Na ten moment plan zakłada zakończenie sezonu do 9 maja 2021 roku.

 

– To oczywiście plan, który zakłada możliwość odpowiednio wczesnego powrotu do treningów. Najważniejsze założenie jest takie, by przez cały sezon praktycznie nie grać meczów ligowych w środę (w kalendarzu są zaplanowane tylko 2 terminy w środku tygodnia, pozostałe kolejki rozgrywane są w weekendy). To także małe zabezpieczenia na wypadek, gdyby z powodów od nas niezależnych trzeba było np. wstrzymać granie – zaznaczył prezes PLS.

 

W trakcie spotkania rozmawiano o pomysłach nowych zapisów do regulaminu oraz uregulowanie sytuacji, gdyby w przyszłości doszło do zatrzymania lub zakończenia rozgrywek, jak w bieżącym sezonie. Padł też pomysł uregulowania zasad spadku, w przypadku gdyby któraś z drużyn wycofała się z rozgrywek lub nie mogła przystąpić do kolejnego sezonu.

 

Wstępnie zaplanowano kolejne spotkanie, już w czerwcu, wtedy będą omawiane między innymi sprawy dotyczące wspólnych działań marketingowych oraz kwestii awansu drużyn z II Ligi.

 

– W tym momencie chętni do awansu do Krispol 1. Ligi są poddawani audytowi. Chcemy jak najszybciej to będzie możliwe ustalić skład ligi na przyszły sezon – dodał prezes Zagumny.

RM, Polsat Sport, PLS
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie