Topowe kluby nie chcą polskich siatkarzy? Tylko Bednorz wykonał skok jakościowy

Siatkówka
Topowe kluby nie chcą polskich siatkarzy? Tylko Bednorz wykonał skok jakościowy
fot. Cyfrasport
Transfer Bartosza Bednorza do Kazania był sporym wydarzeniem

– Odnoszę wrażenie, że przez ostatnie dwa lata polscy zawodnicy dbali o siebie, realizowali kontrakty, ale oprócz Bartosza Bednorza nie widzę przeskoku jakościowego – powiedział Łukasz Kadziewicz w magazynie #7strefa.

W ostatnim czasie wielu czołowych polskich siatkarzy zmienia barwy klubowe. Część transferów już oficjalnie ogłoszono, o niektórych mówi się z wielką pewnością, a na temat innych się jedynie spekuluje.

 

W magazynie #7strefa padło jednak pytanie, który z reprezentantów Polski w ostatnim czasie zmienił klub na lepszy? Zdaniem Łukasza Kadziewicza można tak powiedzieć jedynie w przypadku hitowego transferu Bartosza Bednorza, który Modenę zamienił na Zenit Kazań.

 

Wielki powrót po latach do PlusLigi? Decyzja już w maju!

 

– Odnoszę wrażenie, że przez ostatnie dwa lata polscy zawodnicy dbali o siebie, realizowali kontrakty, ale oprócz Bartosza Bednorza nie widzę przeskoku jakościowego. Byłem przekonany, że Maciej Muzaj wygrywając statystykę najlepszego atakującego, pójdzie do topu ligi rosyjskiej, a Ural Ufa takim topem nie jest. Podobnie Artur Szalpuk, który ma bardzo duże problemy, by znaleźć klub na rynku europejskim, a jest to "szóstkowy" zawodnik z ostatnich mistrzostw świata. W Turynie tworzył parę przyjmujących z Michałem Kubiakiem. Teraz nie ma kontraktu w Bełchatowie, Rosjanie kręcą nosem, a w Polsce zostały dwa, trzy miejsca – powiedział ekspert Polsatu Sport i podał kolejne przykłady.

 

– Miałem wrażenie, że polscy zawodnicy będą robili większe kariery. Bartosz Kurek pojechał do Monzy – klubu, który nie łapał się do czołówki ligi włoskiej. Wiadomo, że był po kontuzji i było blisko, by trafił do Cucine Lube Civitanova. Jeśli teraz wyjedzie do Azji, też go stracimy z tego europejskiego rynku. Fabian Drzyzga po zdobyciu mistrzostwa Rosji ląduje w Rzeszowie... – dodał Kadziewicz.

 

Podobne wrażenie można chyba odnieść również m.in. w przypadku atrakcyjnego finansowo transferu Dawida Konarskiego do ligi koreańskiej (jeśli zostanie wybrany w drafcie) oraz wypożyczenia Mateusza Bieńka z Lube do PGE Skry Bełchatów. Waszym zdaniem, którzy z siatkarzy reprezentacji Polski zmienili w ostatnim czasie klub na mocniejszy?

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze