Zarząd PZPS zatwierdził przedłużenie kontraktu z trenerem Heynenem

Siatkówka
Zarząd PZPS zatwierdził przedłużenie kontraktu z trenerem Heynenem
fot. Cyfrasport
Zarząd PZPS zatwierdził kontrakt trenera Vitala Heynena

Na początku maja PZPS przedłużył kontrakt z Vitalem Heynenem. Belg pozostanie selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy do końca października 2021 roku. Formalności w tej sprawie dopełniła poniedziałkowa uchwała zarządu związku.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjął uchwałę o kontynuacji współpracy z selekcjonerem Vitalem Heynenem. Głosowanie w tej kwestii, ze względu na walkę z pandemią koronawirusa miało charakter obiegowy. Warunki kontraktu z belgijskim szkoleniowcem zostały ustalone już na początku maja, a uchwała zarządu dopełniła formalności.

 

Dwaj siatkarze reprezentacji Polski w drużynie dekady CEV!

Dotychczasowy kontrakt Heynena wygasał z końcem września 2020 roku. Przesuniecie terminu igrzysk olimpijskich w Tokio na rok 2021 sprawiło, że konieczne stało się przedłużenie umowy z selekcjonerem na kolejny sezon. Heynen poprowadzi polskich siatkarzy zarówno podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, jak i w mistrzostwach Europy 2021, których współgospodarzem będzie Polska. Przedłużona umowa trenera wygaśnie z końcem października przyszłego roku.

Heynen selekcjonerem reprezentacji Polski został oficjalnie w lutym 2018 roku. W pierwszym sezonie pracy z biało-czerwonymi wywalczył mistrzostwo świata. W minionym roku jego podopieczni zdobyli brązowe medale Ligi Narodów, mistrzostw Europy i srebro Pucharu Świata oraz kwalifikację olimpijską. Od lipca 2019 Heynen jest również trenerem włoskiego klubu Sir Safety Perugia.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze