Piłkarskie MŚ w futsalu oraz mistrzowskie imprezy u kobiet przełożone

Piłka nożna
Piłkarskie MŚ w futsalu oraz mistrzowskie imprezy u kobiet przełożone
fot. PAP
Wielka futsalowa impreza na Litwie musiała zostać przełożona

Piłkarski mundial kobiet do lat 20 w Kostaryce i Panamie, który miał się rozpocząć w sierpniu, został przełożony na styczeń i luty 2021 roku - poinformowała FIFA. W przyszłym roku odbędą się też przełożone MŚ kobiet do lat 17 w Indiach oraz mistrzostwa świata w futsalu na Litwie.

Daty dwóch kobiecych turniejów juniorskich zostały potwierdzone po uwzględnieniu czasu potrzebnego do ukończenia turniejów kwalifikacyjnych.

 

O tym, że kobiece mistrzostwa świata do lat 20 w Panamie i Kostaryce nie mogą odbyć się w pierwotnym terminie z powodu koronawirusa, informowano już na początku kwietnia. Minister sportu Kostaryki podkreślał wówczas, że jego kraj jest gotowy do wznowienia organizacji turnieju, gdy tylko pozwolą na to warunki.

 

Futsal zawieszony w próżni!

 

We wtorek FIFA ogłosiła, że impreza odbędzie się od 20 stycznia do 6 lutego 2021 roku.

 

Z kolei przełożone z listopada MŚ kobiet do lat 17 w Indiach mają zostać rozegrane od 17 lutego do 7 marca 2021 roku.

 

Międzynarodowa Federacja Piłkarska potwierdziła również, że mistrzostwa świata w futsalu na Litwie, planowane pierwotnie na wrzesień i październik tego roku, odbędą się w dniach od 12 września do 3 października 2021.

 

Natomiast 70. Kongres FIFA, który pierwotnie miał się odbyć w Addis Abebie, zostanie przeprowadzony 18 września w trybie online.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie