UFC: Błachowicz coraz wyżej w rankingu! Polak w czołowej trójce

Sporty walki
Jan Błachowicz awansował na trzecią pozycję w rankingu kategorii półciężkiej.

Jan Błachowicz (26-8, 7 KO, 9 SUB) co prawda nie walczył od połowy lutego, ale w najnowszym rankingu organizacji UFC awansował o jedną pozycję. Polak jest na trzecim miejscu kategorii półciężkiej, jednak wydaje się, że to on z pierwszej trójki ma największe szanse na walkę o pas tej dywizji.

UFC wróciło w miniony weekend po dwóch miesiącach przerwy. Gala z numerem "249" miała jedną z najlepszych kart w ostatnich latach i przyniosła fanom wiele emocji. Kilka dni po niej organizacja postanowiła pozmieniać nieco swoje rankingi.

Smith gotowy na walkę z... Błachowiczem. "Reyes zasłużył na rewanż z Jonesem"

Błachowicz ostatnio walczył 15 lutego. Wygrał przez nokaut z Corey'em Andersonem. Była to trzecia wygrana Polaka z rzędu. W sumie w ośmiu ostatnich pojedynkach trenujący w Warszawie zawodnik przegrał zaledwie raz. Dobra dyspozycja ma przełożenie na ranking, w którym reprezentant Polski awansował na trzecią pozycję.

UFC 249: Dana White, wielki sukces i... cenzura?!

Mistrzem dywizji półciężkiej jest Jon Jones. Na pierwszym miejscu jest Dominick Reyes, na drugim natomiast Thiago Santos. Obaj w przeszłości mieli już szanse na zdobycie pasa. Obu pokonał obecny czempion. Wydaje się, że z czołówki kategorii do 93 kg to właśnie Błachowicz jest najbliżej walki mistrzowskiej.

Polak wymienił się pozycjami w rankingu z Anthonym Smithem. Brytyjczyk już w nocy ze środy na czwartek zmierzy się w walce wieczoru gali w Jacksonville z Gloverem Teixeirą.

Transmisja gali UFC w Jacksonville od 3.00 w nocy ze środy na czwartek w Polsacie Sport.