Wołosz zostaje we Włoszech!

Wołosz trafiła do Conegliano w 2017 roku.

Joanna Wołosz, rozgrywająca reprezentacji Polski przyszły sezon spędzi we włoskim klubie Imoco Volley Conegliano. Polka będzie reprezentować barwy aktualnego mistrza Italii czwarty sezon.

O klubowej przyszłości Wołosz mówiło się już od dawna. Pojawiły się w mediach informacje, że w gronie zainteresowanych „zdobyciem” 30-letniej rozgrywającej jest turecki Eczacibasi VitrA Stambuł. Wszystkie spekulacje zostały jednak rozwiązane. Zawodniczka przedłużyła umowę z Conegliano o sezon 2020/2021. Niezmienna zostanie również rola Polki, która dalszym ciągu będzie pełnić funkcję kapitana zespołu.

Wołosz trafiła do Conegliano w 2017 roku. W barwach Imoco Volley dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Włoch, superpuchar Włoch, a w tym sezonie wygrała już Klubowe Mistrzostwa Świata, Puchar Włoch, a także srebrny medal Ligi Mistrzyń.

View this post on Instagram

Sono così felice di poter finalmente annunciare che rimango a @imocovolley per prossima stagione 🤩🤩💛💙 #siamotuttipantere #emozionidoc #imocoboom

A post shared by Joanna Wołosz (@asiawolosz14) on

Polka jest ważnym ogniwem drużyny Daniele Santarelliego, co niejednokrotnie udowadniała na parkiecie. W sezonie 19/20 otrzymała nagrodę MVP finału Pucharu Włoch.

Jedynym trofeum, którego Wołosz nie zdobyła z włoskim klubem, jest złoto Ligi Mistrzyń. W ubiegłym sezonie zespół z Conegliano uległ w finale drużynie Igor Gorgonzola Novara.