Liga Mistrzów: Real lepszy w konkursie jedenastek. Undecima "Królewskich"

Real Madryt świętuje zwycięstwo

Real Madryt po serii rzutów karnych pokonał Atletico Madryt, zapewniając sobie 11. triumf w Lidze Mistrzów. Decydujący rzut karny dla Realu strzelił Cristiano Ronaldo.

Mecz na San Siro miał byc okazją dla rewanżu dla Altetico za finał z 2014 roku. Tak się jednak nie stało, choć "Królewscy" nie bez problemów pokonali lokalnych rywali i sięgnęli po najważniejsze klubowe trofeum.

W 15. minucie bramkę dla "Królewskich" zdobył Sergio Ramos, jednak - jak wykazały powtórki - ogromny błąd popełnił sędzia liniowy, gdyż kapitan Realu był na spalonym. W 48. minucie Antoine Griezmann (Atletico) nie wykorzystał rzutu karnego - trafił w poprzeczkę, jednak trzydzieści minut później rezultat wyrównał Yannick Carrasco.

Potrzebna była dogrywka, w której widać było zmęczenie zawodników obu drużyn. Doliczone pół godziny nie wyłoniło zwycięzcy, dlatego o wyniku zadecydowały rzuty karne.

W serii ”jedenastek” pomylił się tylko Juanfran. Chwilę później 11. w historii Puchar Europy zapewnił Realowi Cristiano Ronaldo.

Real Madryt - Atletico Madryt 1:1 (1:0) Karne: 5:3

Bramki: Ramos 15 - Carrasco 79

Karne: Lucas Vazquez 1:0, Griezmann 1:1, Marcelo 2:1, Gabi 2:2, Bale 3:2, Saul 3:3, Ramos 4:3, Juanfran-nietrafiony 4:3, Ronaldo 5:3

Real: Keylor Navas - Dani Carvajal (52. Danilo), Sergio Ramos, Pepe, Marcelo - Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos (72. Isco) - Garreth Bale, Karim Benzema (77. Lucas Vasquez), Cristiano Ronaldo.

Atletico: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savić, Diego Godin, Felipe Luis (108. Lucas Hernandez) - Saul Niguez, Gabi, Augusto Fernandez (46. Yanick Ferreira Carrasco), Koke (116.Thomas Partey) - Fernando Torres, Antoine Griezmann.

Żółte kartki: Carvajal, Casemiro, Ramos, Danilo, Pepe - Fernando Torres, Gabi.

Sędziował: Mark Clattenburg (Anglia)