MotoGP: Najbardziej spektakularne obrony ostatnich lat. "Takie rzeczy zdarzają się raz lub dwa razy w życiu"

Moto
MotoGP: Najbardziej spektakularne obrony ostatnich lat. "Takie rzeczy zdarzają się raz lub dwa razy w życiu"
fot. PAP/EPA
Marc Marquez na torze w Wielkiej Brytanii

Wypadki i wywrotki to coś, z czym zawodowi motocykliści mierzą sie na co dzień. Tym razem zebraliśmy jednak najlepsze obrony zawodników MotoGP, których uczestnicy popisali się wyjątkowym refleksem i umięjetnościami. Nikt nie spadł z motocykla!

GP WALENCJI 2017

 

Wyścig w którym Marc Marquez przypieczętował kolejny tytuł, mógł skończyć się koszmarnie dla urzędującego mistrza świata. Wszystko za sprawą poważnego błędu w pierwszym zakręcie, którego wynikiem byl wyjazd poza tor. Zawodnikowi Hondy, słynącemu z brawurowej jazdy udało się jednak wyratować i powrócić do rywalizacji na piątej pozycji. Zawody ukończył na najniższym stopniu podium, zdobywając czwarte mistrzostwo w królewskiej kategorii.

 


GP AMERYK 2017


Marc Marquez określił ten manewr "najlepszym ratowaniem roku", a sama próba uczyniła z Lorisa Baza internetową legendę.


Francuski motocyklista stracił panowanie nad swoją maszyną pod koniec ostatniego okrążenia w Q1, czym zaprzepaścil swoje szanse na awans do finałowej części kwalifikacji.


Pomimo tego widowiskowa, a przede wszystkim skuteczna próba powrotu na motocykl po uślizgu zachwyciła fanów na calym świecie. "Nie da się tego naukowo wytłumaczyć" - twierdzą przedstawiciele MotoGP.

 

GP JAPONII 2019


"Obrona stulecia? Wciąż nie wiemy, jak Alexowi Marquezowi udało się uratować!" - zastanawiano się na Facebookowym profilu MotoGP.
"Widziałem to 50 razy i dalej nie jestem zmęczony. Takie rzeczy zdarzają się raz lub dwa razy w życiu" - dodał Marc Marquez.


O czym mowa? O brawurowej obronie młodszego Marqueza w kwalifikacjach przed wyścigiem o GP Japonii.


Pogoda na torze Motegi nie rozpieszczała zawodników. Hiszpan jadący w ulewnym deszczu zaliczył uślizg przy wjeździe na prostą start-meta, niemal spadając ze swojego motocykla. W jakiś sposób udało mu się utrzymać, wisząc z boku maszyny, a następnie wskoczył na nią z powrotem, kontynuując okrążenie.

 

GP CZECH 2019


Taniec na motocyklu zaprezentował z kolei Steven Odendaal w trakcie rozgrzewki przed wyścigiem o GP Czech.


Odendaal, rywalizujący w Moto2, w pewnym momencie stracił panowanie nad swoją maszyną. Nagle znalazł się obok motocykla, ale mimo tego utrzymał ręce na kierownicy i stopy na asfalcie, po czym spokojnie wyhamował.

 

 

GP HISZPANII 2018

 

"Robiłem to już kilka razy, ale po raz pierwszy manewr został zarejestrowany kamerą" - cieszył się Colin Edwards po kwalifikacjach na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera. Po wszystkim pomachał do zgromadzonych na torze kibiców. 

 

 

 

AB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze