Pierwszy wyczynowy sportowiec zmarł na koronawirusa

Inne
Pierwszy wyczynowy sportowiec zmarł na koronawirusa
fot. PAP
Pierwszy wyczynowy sportowiec zmarł na koronawirusa

Japoński zawodnik sumo, Kiyotaka Suetake zmarł w wieku 28-lat. Japońskie Stowarzyszenie Sumo informuje, że jednym z powodów śmierci było zakażenie koronawirusem.

Suetake, który posługiwał się pseudonimem "Shobushi" trafił do szpitala 8 kwietnia. Wcześniej miał wysoką gorączkę. Po kilkunastu dniach jego stan się pogorszył i mężczyzna został przetransportowany na oddział intensywnej terapii.

 

Rusza III etap odmrażania polskiego sportu

 

Japońskie Stowarzyszenie Sumo podało, że Suetake zmarł na skutek niewydolności wielonarządowej powstałej przez zapalenie płuc. Do tego 28-latek był zakażony wirusem SARS CoV-19.

 

- On walczył nieustępliwie przeciwko chorobie, znosząc ból i cierpienie przez ponad miesiąc. Mamy nadzieję, że teraz spoczywa w pokoju. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim ludziom z instytucji medycznych, którzy traktowali go z najwyższą starannością - napisało w komunikacie stowarzyszenie.

 

Polski piłkarz z MLS miał koronawirusa

 

Zdaniem CNN "Shobushi" to pierwszy aktywny wyczynowy sportowiec, który zmarł na koronawirusa. Zakażonych SARS CoV-19 ma być jeszcze jego sześciu kolegów z drużyny oraz trener.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 4

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie