Praca z Evrą, awans i treningi z seniorami. Jak młody Polak radzi sobie w Manchesterze United?

Piłka nożna
Praca z Evrą, awans i treningi z seniorami. Jak młody Polak radzi sobie w Manchesterze United?
fot. Cyfrasport
Łukasz Bejger w reprezentacji Polski juniorów.

W "Poranku z Polsatem Sport" rozmawialiśmy z Łukaszem Bejgerem (Manchester United U–18) i Filipem Szymczakiem (Lech Poznań). Młodzi piłkarze opowiedzieli o swej obecnej sytuacji i planach na najbliższą przyszłość.

– Od miesiąca przebywam w Polsce. Gdy przyleciałem, odbyłem dwutygodniową kwarantannę. Nie mamy jeszcze informacji, kiedy wrócimy do treningów. Plany zakładają, że będzie to koniec czerwca lub pierwszy tydzień lipca – powiedział Łukasz Bejger.

 

– Już w pierwszym tygodniu dostaliśmy rozpiskę, co mamy robić. Były to głównie zadania biegowe, ale też trening na siłowni. Gdy robiliśmy siłownię, łączyliśmy się z trenerami i całą drużyną podczas wideo rozmowy. Trening biegowy odbywaliśmy sami, ale trenerzy sprawdzali nas na aplikacji – dodał zawodnik Manchesteru United U–18.

 

Trenuj z Wirtualną Akademią Piłkarską. Zestaw ćwiczeń od adeptów Lecha Poznań

 

Filip Szymczak w lutym zadebiutował w rozgrywkach ekstraklasy. Zagrał w końcówkach meczów z Rakowem Częstochowa i Cracovią.

 

– Debiutowałem w meczu z Rakowem Częstochowa, później dostałem kilka minut w spotkaniu z Cracovią. Wcześniej grałem w II lidze w rezerwach Lecha. Czułem się naprawdę dobrze, moja kariera zaczynała się rozwijać, ale podchodzę do tego ze spokojem. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Czekam cierpliwie na kolejne szanse i będę ciężko pracował – zaznaczył napastnik Lecha.

 

Młodzi piłkarze mieli również okazję porozmawiać na antenie Polsatu Sport z selekcjonerem reprezentacji Polski U–20 Jackiem Magierą. W marcu miało się odbyć w Ustroniu zgrupowanie połączonych reprezentacji Polski U–19 i U–20. Prowadzona przez trenera Magierę drużyna miała w planie rozegranie dwóch meczów w ramach Turnieju Ośmiu Narodów: z Anglią i z Czechami oraz towarzyskiej konfrontacji z Estonią. Z powodu rozwijającej się epidemii koronawirusa nie doszły one jednak do skutku.

 

Szymczak skończył kilka dni temu osiemnaście lat, szkoleniowiec spytał się więc, jakie są jego cele w dorosłej piłce.

 

– Chciałbym dostawać coraz więcej minut na boiskach ekstraklasy, pokazywać swój potencjał i dalej rozwijać się jako profesjonalny piłkarz – przyznał zawodnik Lecha.

 

Trener Magiera zapytał również Bejgera o plany na kolejny sezon.

 

– W następnym sezonie będę już w drużynie U–23. Mam nadzieję, że już od samego początku przebiję się do pierwszego składu. Ta drużyna gra w takiej lidze, w której występuje wielu zawodników z pierwszych zespołów, grających w Premier League. Jest to więc dobre doświadczenie dla młodych zawodników. Daje to również szansę na częstsze treningi z pierwszą drużyną, a o to mi chodzi, by mieć z nią jak największą styczność – stwierdził piłkarz.

 

Młody obrońca przyznał, że wiele dały mu wskazówki, które dał mu Patrice Evra.

 

– Miałem przyjemność pracowania z nim przez prawie miesiąc. To było super doświadczenie, bo przekazywał dużo informacji, jak mamy się poruszać, zachowywać i co myśleć w danej chwili. W przerwie mówił nam w szatni to, co jemu przekazywał kiedyś sir Alex Ferguson. Podnosił nas na duchu i wiedział, jak trafić do zawodnika, bo sam nim był – powiedział Bejger.

 

 

Poranek z Polsatem Sport od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze