Grał w PlusLidze, a teraz wystąpi w ekipie Heynena! Nowy atakujący Perugii

Siatkówka
Grał w PlusLidze, a teraz wystąpi w ekipie Heynena! Nowy atakujący Perugii
fot. Cyfrasport
Sharone Vernon-Evans będzie reprezentował barwy zespołu z Perugii.

Po sezonie w Rawennie Sharone Vernon-Evans będzie reprezentował barwy klubu Sir Safety Conad Perugia! Kanadyjczyk będzie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z Aleksandarem Atanasijeviciem.

Perugia skompletowała graczy na pozycji atakującego. Do doskonale znanego Serba Atanasijevicia dołączył kanadyjski talent Vernon-Evans. 21-latek wyróżnia się znakomitymi warunkami fizycznymi, potężnym wyskokiem oraz bardzo mocnym uderzeniem.

 

 

- Szukaliśmy kogoś, kto mógłby być uzupełnieniem Atanasijevicia. Vernon-Evans jest dokładnie takim sportowcem, z tymi cechami, których szukaliśmy. Jestem przekonany, że będzie to bardzo przydatny element naszego zespołu w następnym sezonie - skomentował dyrektor sportowy Perugii Stefano Recine cytowany przez oficjalny portal klubu.

 

Polscy kibice z pewnością kojarzą go z gry w warszawskiej drużynie, występującej wtedy pod szyldem ONICO. Po dwóch latach w Polsce Kanadyjczyk przeniósł się do ligi włoskiej, a konkretnie do Rawenny, gdzie był jedną z wiodących postaci. Teraz wystąpi w czołowym zespole Italii.

 

ZOBACZ: Kubańskie gwiazdy na dłużej w Cucine Lube!

 

- Nie mogę się doczekać rozpoczęcia mojej nowej przygody. Nie mogę się doczekać współpracy z tak dużym zespołem, z trenerem takim jak Heynen i pełnym bardzo silnych zawodników - powiedział siatkarz.

 

Forma wypracowana w klubie zaprocentowała w rozgrywkach reprezentacyjnych. W tak młodym wieku Vernon-Evans regularnie występuje jako pierwszy atakujący w kadrze Kanady.

 

- Koncentruję się i mocno inwestuję w rozwój jako zawodowy sportowiec. W Perugii będę podążał tą ścieżką, aby poprawić siebie na boisku i poza nim - powiedział.

 

Perugia zakończyła sezon na trzecim miejscu tuż za Cucine Lube Civitanova oraz Leo Shoes Modena. Medale nie zostały jednak przyznane, bowiem rozgrywki zostały przerwane przedwcześnie przez pandemię koronawirusa.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze