Jest decyzja PZPN. Górnik mistrzem Polski juniorów!

Górnik Zabrze mistrzem Polski juniorów

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów na wszystkich szczeblach wiekowych zostały zakończone. W czwartek PZPN postanowił przyznać tytuł mistrza Polski juniorów Górnikowi Zabrze.

W środę zapadła decyzja, że rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów na wszystkich szczeblach wiekowych – zarówno chłopców, jak i dziewcząt – zostały zakończone. Jak poinformował serwis 90minut.pl, decyzja ta sprawia, że w przyszłym sezonie ligi zostaną rozegrane w takim samym składzie, jak w tym.

PZPN podjął decyzję, że to Górnik Zabrze, jako aktualny lider CLJ, będzie zgłoszony do startu w Ligi Młodzieżowej. Dzień później Komisja ds. Nagłych PZPN ogłosiła, że to zawodnicy z Zabrza zostaną tegorocznymi mistrzami Polski juniorów. Kolejne miejsca na podium zajęły Legia Warszawa i Zagłębie Lubin.

To trzeci tytuł w tej kategorii wiekowej w historii Górnika. Wcześniej zabrzanie triumfowali w 1967 oraz w 1989 roku. „W tej pierwszej drużynie grali m.in. Jerzy Gorgoń oraz Alojzy Deja, w drugiej Henryk Bałuszyński i Mieczysław Agafon” – chwali się na oficjalnej stronie klub z Roosevelta.

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Górnik zajmuje dwunaste miejsce.