Kubańskie gwiazdy na dłużej w Cucine Lube!

Siatkówka
Kubańskie gwiazdy na dłużej w Cucine Lube!
fot. Cyfrasport
Robertlandy Simon i Yoandry Leal będą nadal reprezentować barwy Cucine Lube Civitanova.

W rocznicę zdobycia tytułu mistrza Włoch władze Cucine Lube Civitanova ogłosiły swoim kibicom znakomite wieści. Filary zespołu, czyli Yoandy Leal i Robertlandy Simon przedłużyły swoje umowy z klubem.

- Jest 14 maja, czyli dokładnie rok od naszego zwycięstwa na boisku Perugii w niezapomnianym, pięknym meczu z wielkim przeciwnikiem i przed niezwykłymi kibicami. Chcemy więc przekazać dobrą nowinę - powiedział dyrektor sportowy Cucine Lube Civitanova Beppe Cormio cytowany przez włoskiego dziennikarza Gian Lucę Pasinniego.

 

 

Klub przekazał informację o przedłużeniu umowy z Lealem i Simonem. - Możemy już ogłosić porozumienie zawarte z wielkimi mistrzami i niepowtarzalnymi graczami, takimi jak Simon i Leal - poinformował Cormio.

 

Zarówno Leal jak i Simon przenieśli się do Civitanovy w 2018 roku. Już w pierwszym sezonie udało im się wywalczyć wraz z klubem mistrzostwo Italii. W kolejnym sezonie powtórzyli to osiągnięcie dokładając do niego krajowy Puchar.

 

ZOBACZ: Kluby zagrają w Memoriale Wagnera? Zanosi się na gigantyczne zmiany!

 

Obaj siatkarze zagrzali miejsca w wyjściowej szóstce zespołu. Leal tworzył parę przyjmujących z Osmanym Juantoreną, a Simon wraz z Simone Anzanim odpowiadali za środek bloku. O miejsce w składzie z doświadczonym Kubańczykiem bezskutecznie rywalizował Mateusz Bieniek.

 

W zakończonym niedawno sezonie Cucine Lube prowadziło w tabeli, lecz nie uzyskało kolejnego tytułu mistrza Włoch. Władze ligi uznały bowiem, że nie powinny przyznawać medali w obliczu przedwczesnego zakończenia rywalizacji, związanego z koronawirusem.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze