UFC: Teixeira rozbił Smitha i dąży do walki o tytuł w wadze Błachowicza

Sporty walki
Glover Teixeira rozbił Anthony'ego Smitha

Glover Teixeira okazał się bezlitosny dla Anthony'ego Smitha w walce wieczoru na gali UFC Fight Night. W piątej rundzie sędzia przerwał nierówny pojedynek, a Teixeira zaliczył czwarte zwycięstwo z rzędu w amerykańskiej organizacji. Po walce Brazylijczyk przyznał, że chce pasa mistrzowskiego w kategorii półciężkiej.

Jednym z czołowych zawodników wagi półciężkiej UFC jest Jan Błachowicz, który niedawno wskoczył na trzecie miejsce rankingu tejże kategorii. Polak zepchnął z tej lokaty Anthony'ego Smitha, który miał zmierzyć się na UFC Fight Night z Gloverem Teixeirą. W razie wygranej Smith nie wykluczał, że jego kolejnym rywalem może być właśnie Błachowicz. Porażka z Teixeirą znacząco pokrzyżowała mu jednak plany.

Co prawda "Lionheart" ruszył do natarcia w pierwszej rundzie, ale jego ciosy, mimo, że były liczne, nie robiły większego wrażenia na Brazylijczyku. Ten przetrwał ostre ataki rywala i zaczął odgryzać się w drugiej odsłonie, trafiając m. in. Amerykanina w okolice prawego oka. Po tym ciosie Smith nie wrócił już do siebie.

Okropny uraz na gali UFC! Zawodnik miał dziurę w nodze

Teixeira w kolejnych minutach metodycznie, spokojnie, ale też bardzo mocno obijał szczękę 4. zawodnika rankingu w kategorii półciężkiej. Twarz Smitha zaczęła wyglądać niczym u zombie, a brazylijski zawodnik był bliski zakończenia walki już w trzeciej rundzie. Amerykanin pokazał jednak wielkie serce do walki i wytrzymał w oktagonie aż do piątej odsłony, w której sędzia musiał już przerwać jednostronny bój.

40-letni Teixeira po walce dołączył do grona zawodników zainteresowanych pojedynkiem z aktualnym mistrzem kategorii półciężkiej Jonem Jonesem. - Kocham wyzwania, dlatego chcę walczyć z zawodnikami z samego topu. Chcę kolejnej drogi do walki o tytuł - powiedział.

W przeszłości brazylijski zawodnik walczył już o pas, ale przegrał w 2014 roku właśnie z Jonesem. Czy dostanie kolejną szansę? Wydaje się, że najpierw będzie musiał jednak pokonać co najmniej jednego kolejnego zawodnika. W kolejce do walki o pas jest bowiem co najwyżej na trzeciej lokacie, bowiem zdecydowanie wyżej stoją notowania Błachowicza czy Dominicka Reyesa.

205 lb: Glover Teixeira (31-7, 18 KO, 8 SUB) pokonał Anthonego Smitha (33-15, 18 KO, 12 SUB) przez TKO w 5. rundzie (1:04).