Draft do ligi koreańskiej zakończony! Dwóch Polaków wybranych, co z Konarskim?

Siatkówka
Draft do ligi koreańskiej zakończony! Dwóch Polaków wybranych, co z Konarskim?
fot. Cyfrasport
Dawid Konarski nie zagra w przyszłym sezonie w lidze koreańskiej.

Michał Filip i Bartosz Krzysiek to dwaj polscy siatkarze, którzy zostali wybrani w drafcie do ligi koreańskiej. Żaden z klubów nie zdecydował się na współpracę z dwukrotnym mistrzem świata Dawidem Konarskim.

W finałowym etapie draftu do koreańskiej V-League znalazło się 40 siatkarzy. Spośród nich siedem klubów wybierało po jednym zawodniku, z którym podpisze atrakcyjny finansowo (podstawa to 300 tysięcy dolarów za sezon) kontrakt. O miejsce w lidze koreańskiej rywalizowało trzech Polaków: Michał Filip, Dawid Konarski oraz Bartosz Krzysiek. Dwóch z nich zagra w kolejnym sezonie w Korei Południowej.

 

Jeden z najlepszych atakujących PlusLigi zmienia barwy klubowe!

 

Krzysiek, który w ubiegłym sezonie występował w pierwszoligowej Stali Nysa, będzie reprezentował barwy Daejeon Samsung Bluefangs. Filip, który w poprzednich rozgrywkach występował w Cerrad Enea Czarnych Radom, a następnie w BKS Visła Bydgoszcz, zagra dla Ansan OK Savings Bank Rush & Cash. Żaden z klubów nie zdecydował się natomiast na współpracę z Konarskim.

 

Jaka będzie w tej sytuacji klubowa przyszłość dwukrotnego mistrza świata?

 

– Jesteśmy zabezpieczeni. Asekuracyjnie prowadzimy jeszcze rozmowy z dwoma, trzema klubami, więc śpię spokojnie i nie martwię się zbytnio. Jak wiecie, rynek jest teraz trochę szalony i większość klubów ma problemy. Na szczęście na pozycji atakującego jest jeszcze parę dobrze płatnych miejsc – przyznał doświadczony atakujący w rozmowie z Polsatem Sport.

 

W gronie wybranych znalazł się m.in. Alexandre Ferreira. Portugalski przyjmujący dwa ostatnie sezony spędził w Aluron Virtu CMC Zawiercie, a teraz będzie występował w ekipie Seoul Woori Card Wibee. Z dwoma zagranicznymi zawodnikami (Andres Villena oraz Daudi Okella) przedłużono umowy.

 

Wyniki draftu do ligi koreańskiej:

 

• Alexandre Ferreira (Portugalia) – Seoul Woori Card Wibee
• Michał Filip (Polska) – Ansan OK Savings Bank Rush & Cash
• Noumary Keita (Mali) – Uijeongbu KB Insurance Stars VC
• Bartosz Krzysiek (Polska) – Daejeon Samsung Bluefangs
• Daudi Okello (Uganda) – Hyundai Capital Skywalkers
• Kyle Russell (USA) – Suwon Kepco Vixtorm
• Andres Villena (Hiszpania) – Incheon Korean Air Jumbos.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze