Dziewiętnastu wybrańców na zgrupowanie reprezentacji siatkarzy

Siatkówka
Dziewiętnastu wybrańców na zgrupowanie reprezentacji siatkarzy
W zgrupowaniu reprezentacji w Spale weźmie udział dziewiętnastu siatkarzy

19 siatkarzy weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale - potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową Michał Mieszko Gogol, drugi trener kadry mistrzów świata. Zgrupowanie rozpocznie się 1 czerwca, a zakończy w pierwszej połowie lipca. - Najpierw będziemy trenować przez dwa tygodnie, potem trochę przerwy i następnie znów się spotkamy na kilkanaście dni - powiedział szkoleniowiec.

W piątek on i reszta sztabu szkoleniowego oraz zawodnicy otrzymali mailowo plan zgrupowania.

 

- Zaczniemy od testów na obecność koronawirusa, a potem - o ile wszystko będzie w porządku - będziemy już normalnie trenować. Normalnie, grając w "szóstkach", a właściwie "siódemkach". Oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa w hotelu oraz w hali - zaznaczył Gogol.

 

Jak dodał, w Spale trenować ma 19 siatkarzy. Zazwyczaj podczas przygotowań do sezonu reprezentacyjnego spotykało się tam ponad 20 graczy.

 

- Dlaczego akurat 19 zawodników, o to trzeba spytać trenera Heynena. Myślę, że ta mniejsza nieco liczba to efekt tego, że trochę obecna sytuacja nie do końca nam pozwala na więcej - ocenił.

 

Berlińczycy dementują informację o ich występach w PlusLidze

 

Jeszcze do niedawna istniała możliwość, że z uwagi na pandemię biało-czerwoni musieliby grać na treningach w pomniejszonych grupkach. Ostatecznie jednak mają ćwiczyć w pełnych składach.

 

- Na pewno jest to plus. Trzymamy kciuki, żeby obostrzenia nadal były łagodzone w najbliższym czasie. Z pewnością pomoże to nam bardzo także jako grupie. Trenować, funkcjonować, być ze sobą. Bo przebywanie razem poza treningami też jest bardzo istotne - zwrócił uwagę asystent Vitala Heynena, który jest także szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów.

 

Siatkarze zazwyczaj mieszkali w dwuosobowych pokojach. Teraz ma to wyglądać inaczej.

 

- Plan jest taki, że każdy będzie miał osobny pokój - przyznał Gogol.

 

Hidalgo Oliva wróci do PlusLigi? "To jedna z najlepszych lig, ale..."

 

Ministerstwo sportu przygotowało listę zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa, które Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał uczestnikom zgrupowania w Spale.

 

- Dotyczy to m.in. izolacji przed przyjazdem. Złożymy także deklarację na wjeździe do samego COS-u. To zdecydowanie będzie inne zgrupowanie w Spale niż zwykle. Nawet poruszanie się poza ośrodkiem będzie bardzo mocno ograniczone - podkreślił drugi trener Polaków.

 

Nie obawia się on jednak, że trudno będzie wytrzymać wszystkim ze sobą przez dłuższy okres czasu przy licznych obostrzeniach.

 

- Już w nie takich okolicznościach i dłużej ze sobą przebywaliśmy. Damy radę - zapewnił z uśmiechem.

 

Jeden z najlepszych atakujących PlusLigi zmienia barwy klubowe!

 

Przyznał, że jeszcze nie do końca wiadomo, jak będzie wyglądało funkcjonowanie na co dzień sztabu szkoleniowego podczas tego zgrupowania.

 

- Na pewno wszyscy się spotkamy w Spale, ale ilu z nas będzie mogło przebywać naraz w hali, tego jeszcze nie wiemy. Może wprowadzimy wewnętrzną rotację - zaznaczył.

 

W tym roku Biało-Czerwonych nie czeka rywalizacja o stawkę. Igrzyska w Tokio zostały przełożone na przyszły rok, a tegoroczną edycję Ligi Narodów odwołano.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie