Grozer oficjalnie w nowym klubie! Słynny atakujący zagra w Italii

Siatkówka
Grozer oficjalnie w nowym klubie! Słynny atakujący zagra w Italii
fot. Cyfrasport
Georg Grozer podpisał kontrakt z nowym klubem.

Georg Grozer zmienił barwy klubowe. Doświadczony atakujący po dwóch latach współpracy z Zenitem Petersburg przenosi się do włoskiej Serie A1 i zagra w drużynie Gas Sales Piacenza.

Pochodzący z Węgier 35-letni Grozer to niezwykle doświadczony i utytułowany atakujący. W latach 2010–12 grał w Asseco Resovii, z którą wywalczył mistrzostwo Polski. Później występował na parkietach ligi rosyjskiej (Biełogorje Biełgorod, Lokomotiw Nowosybirsk) oraz w ligach azjatyckich. Od sezonu 2018/19 grał w drużynie Zenit Petersburg. Wraz z reprezentacją Niemiec zdobył m.in. brązowy medal MŚ 2014 i srebro ME 2017.

 

Jeden z najlepszych atakujących PlusLigi zmienia barwy klubowe!

 

Klub z Piacenzy w sezonie 2018/19 wywalczył mistrzostwo Serie A2 i uzyskał awans do Serie A1. W momencie przerwania rozgrywek włoskiej ekstraklasy drużyna prowadzona przez trenera Andreę Gardiniego zajmowała 10 miejsce w tabeli. Transfer Grozera pokazuje, że w kolejnych rozgrywkach klub planuje walkę o wyższe lokaty.

 

– Georg Grozer z pewnością nie wymaga przedstawienia. Wszyscy eksperci i sympatycy siatkówki znają jego wartość i klasę reprezentowaną przez niego zawodnika. Jest świetnym graczem i cieszymy się, że będzie częścią naszego zespołu w następnym sezonie – powiedziała prezydent klubu Elisabetta Curti.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie