Jeden z najlepszych atakujących PlusLigi zmienia barwy klubowe!

Siatkówka
Jeden z najlepszych atakujących PlusLigi zmienia barwy klubowe!
fot. Cyfrasport
Jeden z najlepszych atakujących PlusLigi zmienia barwy klubowe!

Klub Cerrad Enea Czarni Radom ogłosił zakończenie współpracy ze swym atakującym. Po roku gry z drużyną pożegnał się Karol Butryn.

Butryn do Cerrad Enea Czarnych przyszedł przed rokiem. 26-letni atakujący pochodzi z Puław. Zaczynał w drużynie Cisy Nałęczów, a w szkole średniej trafił do Avii Świdnik. Później występował w rozgrywkach Młodej Ligi w ekipie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W seniorskiej siatkówce bronił barw KPS Siedlce (2014–15), a następnie GKS Katowice (2015–19), w którym w 2016 roku zadebiutował w PlusLidze.

 

Grał w PlusLidze, a teraz wystąpi w ekipie Heynena! Nowy atakujący Perugii

 

W barwach Cerrad Enea Czarnych rozegrał znakomity sezon. Był nie tylko najlepszym atakującym zespołu, ale w rankingach na najlepiej punktujących i atakujących całej PlusLigi uplasował się na 2. miejscach za Bartoszem Filipiakiem z Trefla Gdańsk. W rankingu najlepiej zagrywających również zajął drugie miejsce za Nicolasem Szerszeniem z MKS Ślepsk Malow Suwałki.

 

Kibice drużyny Wojskowych, w posezonowym głosowaniu, docenili Karola Butryna, wybierając go najbardziej wartościowym zawodnikiem radomskiego klubu.

 

Butryn w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom rozegrał łącznie 23 mecze. W ubiegłym sezonie otrzymał 5. statuetek MVP, a na parkietach PlusLigi zdobył aż 430 punktów. Kibice Cerrad Enea Czarnych Radom na pewno zapamiętają niezwykłe starcie w Suwałki Arena, gdzie atakujący zdobył aż 34 punkty w meczu, który Wojskowi wygrali 3:1.

 

Od pewnego czasu mówi się, że współpracą z Butrynem w przyszłym sezonie jest zainteresowana Asseco Resovia.

 

 

 

RM, Polsat Sport, wksczarni.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze