Rodzina czy Juventus? Mistrz świata nie ma wątpliwości

Piłka nożna
Rodzina czy Juventus? Mistrz świata nie ma wątpliwości
fot. PAP
Rodzina czy Juventus? Mistrz świata nie ma wątpliwości

Mistrz świata z 2006 r. Andrea Barzagli, który przed rokiem zakończył piłkarską karierę i w obecnym sezonie był jednym z asystentów trenera Juventusu Turyn Maurizio Sarriego, rezygnuje z pracy w klubie mistrza Włoch. Postawił na rodzinę.

„Podjąłem życiową decyzję. Uczyniłem to kierując się sercem. Chcę być bardziej ze swoją rodziną, która przez całą profesjonalną karierę wspierała moje decyzje. Rodzina Juve pozostanie dla mnie zawsze ważna i będę jej wdzięczny, ale od teraz moja rodzina zyskuje pierwszeństwo” – napisał na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych 39-letni Barzagli, który w Turynie wywalczył osiem z rzędu tytułów mistrza Włoch.

Zobacz także: Włosi podali datę powrotu Serie A 

 

Karierę w Juvetusie zakończył w sezonie 2018/19 z powodu kontuzji. Wystąpił wówczas jedynie w dziewięciu meczach, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, w których uczestniczyła ekipa „Starej Damy”. Bramkarzem "Juve" jest Wojciech Szczęsny.

 

„Moje myśli są z tymi, którzy okazali mi swoje uznanie i serdeczność: prezydentem (Andrea Agnelli), trenerem (Maurizio Sarri), dyrektorem sportowym Fabio (Paratici) i wiceprezydentem Pavlem (Nedvedem, byłym graczem). Przyczynili się do mojego rozwoju i szli obok mnie, ale nie tylko oni. Takich podziękowań jest wiele” – dodał.

 

Barzagli dołączył do Juventusu Turyn w 2011 roku z VfL Wolfsburg i od tego czasu co roku zdobywał mistrzostwo Włoch. Wraz z Leonardo Bonuccim i Giorgio Chiellinim nazwani zostali "obroną BBC". 

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze