Zajcew jak Bieniek? Niespodziewany transfer coraz bliżej

Siatkówka
Zajcew jak Bieniek? Niespodziewany transfer coraz bliżej
fot. Cyfrasport
Iwan Zajcew wróci do Rosji?

Już niebawem może dojść do ciekawego transferu z udziałem Iwana Zajcewa. Atakujący ma opuścić Modenę na rzecz wyjazdu do Rosji. Jak poinformował włoski dziennikarz pracujący dla "La Gazzetta dello Sport" - Gian Luca Pasini, Zajcew jest blisko przenosin do rosyjskiego klubu - Kuzbass Kemerowo.

Włoskie media już wcześniej informowały, że nadchodzą trudne czasy dla drużyny Modena Volley. Wielce prawdopodobne staje się opuszczenie tego klubu przez Zajcewa, który nie zaakceptował zmian w kontrakcie.

 

Kryzys związany z pandemią koronawirusa mocno skomplikował sytuację wielu klubów. Modena rozpoczęła z pomocą prawnika Marco Benazzi Pianiego negocjacje z zawodnikami na temat obniżenia wynagrodzeń o około 50 procent. Zajcew nie zaakceptował takiego stanu rzeczy, dlatego już niebawem Włoch rosyjskiego pochodzenia ma trafić do klubu Kuzbass Kemerowo.

 

Z kolei już wcześniej Bartosz Bednorz podpisał kontrakt z Zenitem Kazań, a Matthew Anderson ma trafić do chińskiego Shanghai Volleyball Club.

 

Według doniesień Pasiniego, Zajcew już uzgodnił warunki przenosin do Rosji. Słynny siatkarz do klubu z Kemerowa ma trafić na roczne wypożyczenie. Po upływie sezonu 2020/21 może wrócić do Modeny, żeby wypełnić dwuletni kontrakt.

 

Bieniek oficjalnie w PGE Skrze

 

Brązowy medalista olimpijski z 2012 roku z Londynu w przeszłości występował już w ojczyźnie swoich rodziców. Siatkarz jest bowiem synem złotego medalisty olimpijskiego Wiaczesława Zajcewa i pływaczki Iriny Pozdniakowej. Zajcew w latach 2014-2016 reprezentował barwy Dinama Moskwa. To właśnie w stolicy Rosji w jednym ze szpitali na świat przyszedł jego syn, Aleksandr, który jest pierwszy dzieckiem siatkarza i jego żony - Ashling Sirocchi.

 

W historii Zajcewa można doszukać się analogii do transferu z udziałem jednego z reprezentantów Polski. Kilka dni temu Mateusz Bieniek został wypożyczony z Cucine Lube Civitanovy do PGE Skry Bełchatów.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie