Bundesliga: RB Lipsk stracił punkty! Hertha rozbiła rywali bez Piątka

Bundesliga: Niespodziewana porażka Lipska! Hertha gromi bez Piątka

RB Lipsk zaledwie zremisował z Freiburgiem w meczu 26. kolejki Bundesligi. Z kolei Hertha wygrała z Hoffenheim aż 3:0. Krzysztof Piątek pojawił się na boisku już przy wysokim prowadzeniu swojej ekipy.

W sobotę oczy całego piłkarskiego świata były zwrócone na Niemcy. Tamtejsza Bundesliga wznawiała bowiem sezon 2019/2020. Na początek otrzymaliśmy pięć spotkań - w tym hitowe derby między Borussią Dortmund a Schalke 04 Gelsenkirchen. Większych emocji tam nie było. Gospodarze pewnie wygrali 4:0. A co działo się na innych stadionach?

Polscy kibice czekali na mecz Hoffenheim - Hertha. Nowy trener gości Bruno Labbadia jest znany z ofensywnego stylu, co miało pomóc Krzysztofowi Piątkowi. Polski napastnik do tej pory strzelił dwa gole po przenosinach z Milanu, jednak w Berlinie wszyscy w niego wierzyli.

Mimo to Piątek zaczął spotkanie na ławce rezerwowych. Na boisku zameldował się dopiero w 79. minucie, kiedy Hertha... prowadziła 3:0. Tylu bramek berlińczycy nie zdobyli od października 2019 roku i starcia z drugoligowym Dynamem Drezno w Pucharze Niemiec! Najpierw do własnej siatki trafił Kevin Akpoguma, a później swoje zrobili Vedad Ibisevic oraz Matheus Cunha.

Do sporej niespodzianki doszło w Lipsku, gdzie Red Bull zremisował z Freiburgiem. Mimo przewagi gospodarzy, to goście wyszli na prowadzenie. Wszystko dzięki bramce Manuela Gulde. Podopieczni Juliana Nagelsmanna wyrównali na 13 minut przed końcem za sprawą Yussufa Poulsena.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Robin Koch trafił do siatki Lipska. Do sensacji jednak nie doszło, gdyż zawodnik gości znajdował się na spalonym.