Dobry dzień dla Borussii. Ta z Moenchengladbach również z triumfem

Radość po golu Marcusa Thurama

Borussia Moenchengladbach poszła w ślady swojej imienniczki z Dortmundu i również wygrała swoje pierwsze spotkanie po powrocie Bundesligi. W starciu z Eintrachtem we Frankfurcie goście prowadzili już 2:0 po 7 minutach i spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Ostatecznie wygrali 3:1 i są na podium ligi niemieckiej po sobotnich zmaganiach w 26. kolejce.

Spotkanie we Frankfurcie miało dosyć niespodziewany przebieg, bo już w 1. minucie gości na prowadzenie wysunął Alassane Plea, który wykorzystał podanie od Jonasa Hofmanna. Eintracht nie zdążył jeszcze otrząsnąć się po tym golu, a już 6 minut później przegrywał 0:2. Tym razem do siatki trafił Marcus Thuram i faworyt miał sporą przewagę już na początku spotkania. Do przerwy gospodarze z Frankfurtu nie stwarzali zbyt wielkiego zagrożenia pod bramką Yanna Sommera.

Żeby spróbować otworzyć konto bramkowe po stronie gospodarzy, Adi Hutter wpuścił na murawę Andre Silvę. To jednak gracze z Moenchengladbach podwyższyli prowadzenie na 3:0, po tym jak rzut karny wykorzystał Remy Bensebaini. Eintracht, a konkretnie Silvę stać było tylko na trafienie honorowe. Borussia wygrała i awansowała na trzecie miejsce w tabeli, tuż za swoją imienniczkę z Dortmundu.

Eintracht - Borussia 1:3 (0:2)
Bramki: Silva (81') - Plea (1'), Thuram (9'), Bensebaini (72' k)

Eintracht: Kevin Trapp - Almamy Toure, David Abraham (74' Makoto Hasebe), Martin Hinterreger, Obite Evan N'Dicka - Daichi Kamada (78' Mijat Gacinovic), Djibril Sow (46' Andre Silva), Stefan Ilsanker (74' Timothy Chandler), Sebastian Rode, Filip Kostic - Bas Dost.

Borussia: Yann Sommer - Stefan Lainer, Mathias Ginter, Nico Elvedi, Ramy Bensebaini (78' Oscar Wendt) - Martin Strobl, Florian Neuhaus (90' Laszlo Benes) - Marcus Thuram (66' Patrick Herrmann), Jonas Hofmann, Alassane Plea (90' Tony Jantschke) - Breel Embolo (78' Lars Stindl).

Transmisje spotkań Bundesligi w Eleven Sports.