Kolejny klub chce Polaka. Tym razem Besiktas

Piłka nożna
Kolejny klub chce Polaka. Tym razem Besiktas
Fot. Cyfrasport
Kolejny klub chce Polaka. Tym razem Besiktas

Besiktas Stambuł ma być kolejnym klubem, który jest zainteresowany pozyskaniem Michała Karbownika. Obrońcę Legii Warszawa na celowniku mają już m.in. FC Barcelona, Napoli i Tottenham.

FC Barcelona, Sevilla FC, Real Betis, Real Sociedad, Napoli, Club Brugge, Celtic Glasgow czy Tottenham - lista klubów, które mają być zainteresowane Michałem Karbownikiem, jest bardzo długa. Niedawno angielscy dziennikarze informowali, że zespół z Londynu ma być w stanie zapłacić za piłkarza 10 mln funtów! To sprawia, że z wyścigu mieli wypaść m.in. działacze Betisu, których nie stać na polskiego defensora Legii Warszawa. Na dodatek menadżer Mariusz Piekarski wysyła sygnały, że zawodnik jest blisko podpisania nowego kontraktu z wicemistrzami Polski (obecny wygasa w czerwcu 2021 roku).

 

To nie odstrasza jednak potencjalnych chętnych. Zdaniem tureckiego dziennika „Fanatik” w kolejce po obrońcę ustawił się Besiktas Stambuł. Drużyna, w której w przeszłości występowali Jarosław Bako, Roman Dąbrowski i Adam Zejer, chciałaby, aby Karbownik na lewej stronie defensywy zastąpił 31-letniego Canera Erkina, którego wygasająca w czerwcu 2020 roku umowa nie zostanie przedłużona.

W tym sezonie Karbownik jest objawieniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. W 19 ligowych meczach 19-latek zanotował dotychczas sześć asyst. Karbownik w Warszawie występuje od 2015 roku.

 

Transfermarkt.de wycenia Karbownika na 3,6 mln euro.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze