Lisek trenuje w Spale i marzy o medalu w Tokio (WIDEO)

Inne
Lisek trenuje w Spale i marzy o medalu w Tokio (WIDEO)
fot. Paweł Skraba/COS
Piotr Lisek przeniósł się do Spały ze swojego ogródka

Piotr Lisek marzy o medalu igrzysk olimpijskich w Tokio, a przełożenie ich na 2021 roku nie zmieniło jego planów. Obecnie najlepszy polski skoczek o tyczce trenuje w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. W jego ocenie brak profesjonalnych treningów w tym sezonie sprawiłby, że w 2021 roku musiałby zaczynać od zera. – Wiadomo, że w tym sezonie mamy problem z przygotowaniem się pod konkretną imprezę, ale budowanie formy od zera w przyszłym roku równa się zeru – mówi Lisek.

Przed ponownym otwarciem Centralnego Ośrodka Sportu Lidek trenował... w swoim ogródku, gdzie zbudowano dla niego rozbieg i zeskok.

 

– W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale jest wygodniej trenować, niż na działce. Dziękuje tym, którzy mi pomogli zrobić tam rozbieg, oddałem tam około 50 skoków. Wykonałem też trzy treningi techniczne. Nie miałem jednak siłowni czy odnowy biologicznej, a praca w reżimie obozu w Spale, gdzie wszystko jest na miejscu, jest po prostu prostsza - powiedział skoczek.

 

Przełożenie igrzysk olimpijskich w Tokio na kolejny rok, w jego programie niewiele zmieniło. 

 

– Staram się być takim człowiekiem, który się dostosowuje. Będę gotowy z formą na wskazany termin, który nie zależy ode mnie. Są zawodnicy, którzy mogą sobie sezon odpuścić, ale ja jestem ambitny i jakie zawody by się w tym roku nie odbywały, jeżeli będą bezpieczne, to ja jestem gotów startować i rywalizować. Robię to także dla swoich fanów - stwierdził multimedalista mistrzostw świata i Europy.

 

Lisek: Jak będzie trzeba, przebiorę się za księżniczkę

 

Lisek dodał, że oczywiście priorytetem są bezpieczeństwo i zdrowie, jednak ma nadzieję na kilka startów jeszcze w 2020 roku. Podkreśla, że jego sukcesy biorą się z zabawy sportem, ekscytowania nim.


– Ja lubię startować, więc odpuszczanie sezonu halowego nie jest w mojej naturze. W tym roku zdrowie na to wpłynęło, ale w sezonie 2021 chcę oczywiście świetnie pokazać się podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu. Start przed własną publicznością jest dla każdego reprezentanta Polski czymś wyjątkowym – powiedział.

 

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie