Wróciła 2. Bundesliga: 13 goli w 4 meczach

Piłka nożna
Wróciła 2. Bundesliga: 13 goli w 4 meczach
fot. PAP
W 2. Bundeslidze kibice zobaczyli mnóstwo bramek po powrocie do grania

Profesjonalny futbol – w czasie pandemii koronawirusa - wrócił w Niemczech, ale bez kibiców na trybunach. Trzynaście goli strzelili piłkarze w czterech sobotnich meczach drugiej ligi po wznowieniu sezonu. Tego dnia odbędzie się sześć spotkań w Bundeslidze.

Jako pierwsi po dwumiesięcznej przerwie wrócili do gry zawodnicy klubów drugoligowych. Już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Koreańczyk Jae-Sung Lee z Holstein Kolonia w wyjazdowym meczu z SSV Jahn Regensburg (2:2).

 

Iwanow: Cieszmy się piłką! Oby jak najdłużej

 

Po golu Azjata „przybił” pięść z kolegami z drużyny. W innych spotkaniach gracze np. dotykali się łokciami po trafieniach.

 

Mecze zaplecza Bundesligi rozgrywane były przy zachowaniu ścisłych zasad, m.in. medycznych. Zalecono piłkarzom, aby pamiętali o kontrolowaniu emocji i powstrzymaniu się od plucia, ściskania po bramkarz itd.

 

Zespoły wchodziły osobno na boisko. Nie było powitań z rywalami i sędziami. Zabrakło też dzieci zwyczajowo wyprowadzających piłkarzy.

 

W odległości około dwóch metrów od siebie siedzieli zawodnicy rezerwowi, a za ławkę rezerwowych służyły im tym razem trybuny (nie było na nich kibiców). Mieli założone maseczki, podobnie jak np. członkowie sztabów szkoleniowych.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie