Znany promotor planuje organizować walki bokserskie we własnym ogrodzie

Sporty walki
Znany promotor planuje organizować walki bokserskie we własnym ogrodzie
fot. PAP
Znany brytyjski promotor bokserski Eddie Hearn zamierza zorganizować latem cztery gale we własnym ogrodzie rezydencji w Brentwood w hrabstwie Essex.

Znany brytyjski promotor bokserski Eddie Hearn zamierza zorganizować latem cztery gale we własnym ogrodzie rezydencji w Brentwood w hrabstwie Essex – poinformował w sobotę szef Matchroom Boxing w mediach.

„Daily Mail” zacytował Hearna, promotora mistrza świata wagi ciężkiej Anthony’ego Joshuy, który stwierdził, że przez cztery kolejne weekendy w swej posiadłości będzie organizował walki pięściarskie, jednak bez kibiców.

 

Willa znajduje się w Brentwood na północny-wschód od Londynu. Hearn chciałby ustawić ring z baldachimem w środku ogrodu. Nie zabrakłoby np. profesjonalnego oświetlenia. Trenerzy i sędziowie założą maski ochronne.

 

Zobacz także: Kto zyska, kto straci w boksie na pandemii?

 

Najciekawiej zapowiada się starcie w kat. ciężkiej Rosjanina Aleksandra Powietkina (35-2-1, 24 KO) z Brytyjczykiem Dillianem Whytem (27-1, 18 KO), który w grudniu pokonał Mariusza Wacha.

 

- Budujemy m.in. szatnie dla zawodników i zastanawiamy się, w jaki sposób wszystko przygotować przy ograniczonej liczbie osób zaangażowanych w organizację. Część ludzi byłaby zakwaterowana w pobliskim hotelu, a wszyscy będą mogli wejść na teren rezydencji dopiero po negatywnym wyniku testu na koronawirusa – stwierdził promotor.

 

Brytyjska komisja ds. regulacji bokserskich ma nadzieję na wznowienie profesjonalnej rywalizacji już w lipcu, oczywiście przy zachowaniu wytycznych dot. zdrowia, bezpieczeństwa itd.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze