Kolejny polski hokeista w Niomanie Grodno. Zagra w Lidze Mistrzów

Inne
Kolejny polski hokeista w Niomanie Grodno. Zagra w Lidze Mistrzów
fot. Cyfrasport
W ciągu dwóch dni do Grodna trafiło dwóch reprezentantów Polski

Reprezentant Polski w hokeju na lodzie Oskar Jaśkiewicz w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Niomana Grodno. Z białoruskim klubem związał się rocznym kontraktem. Dzień wcześniej z ekipą, która będzie rywalizować w Lidze Mistrzów, umową związał się inny reprezentant Polski Krystian Dziubiński.

23-letni Jaśkiewicz jest wychowankiem Podhala Nowy Targ, ale ostatni sezon spędził w GKS Katowice. W 49 meczach zdobył dwie bramki i zaliczył 10 asyst. W sobotę umowę z białoruskim klubem podpisał 31-letni Dziubiński, który gry w hokeja także uczył się w Podhalu.

 

Dziubiński przechodzi do klubu z hokejowej Ligi Mistrzów

 

- Oskar z sezonu na sezon czyni stałe postępy, w ostatnim czasie w barwach reprezentacji Polski rozegrał znakomity turniej kwalifikacji olimpijskich i przejście do silnej ligi białoruskiej jest kolejnym, ważnym etapem jego kariery – napisał na profilu społecznościowym menedżer zawodnika Krzysztof Zapała, były znakomity hokeista.

 

„Zigi” chce wykorzystać swój potencjał

 

Nioman to siedmiokrotny mistrz Białorusi. W minionym sezonie awansował do półfinału, przegrywając rywalizację play off z Szachciorem Soligorsk 3-4. Drużyna z Grodna zajęła także trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym. Dzięki "dzikiej karcie" ma wystartować w Lidze Mistrzów.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze