Lewandowski rozpoczął strzelanie w Berlinie. Pewna wygrana Bayernu

Pewna wygrana Bayernu. Lewandowski z kolejnym trafieniem.

W meczu 26. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał Union Berlin 2:0. W stolicy Niemiec wynik meczu otworzył Robert Lewandowski, a drugie trafienie dołożył Benjamin Pavard. Dzięki wygranej „Bawarczycy” mają cztery punkty przewagi nad drugą Borussią Dortmund.

Przed meczem wiele mówiło się o pojedynku najlepszego snajpera w Bundeslidze z jednym najlepszych bramkarzy. Rafał Gikiewicz często ratował swoją drużynę licznymi interwencjami i w dużej mierze to jego zasługa wysokiej pozycji beniaminka w tabeli. Forma obu klubów była jednak sporą niewiadomą, ponieważ przez pandemię koronawirusa przerwa na niemieckich boiskach trwała ponad dwa miesiące.

Od początku spotkania dominował Bayern, jednak nie potrafił tego przełożyć na prowadzenie. W 19. minucie Thomas Mueller strzelił gola dla gości, jednak po wideoweryfikacji VAR sędzia odgwizdał pozycję spaloną piłkarza.

Pierwsza prawidłowo zdobyta bramka padła ponad 20 minut później. Neven Subotić sprokurował jedenastkę, która na gola zamienił Lewandowski. Polak pokonał Gikiewicza, zdobywając swoja 26 bramkę w sezonie. Był to zarazem pierwszy celny strzał Bayernu w tym meczu.

Po przerwie znów na boisku dominowała walka i stałe fragmenty gry. W obu ekipach brakowało rytmu meczowego, co skutkowało nieskładnymi akcjami. Ostatecznie wynik meczu ustalił Pavard w 80. minucie. Francuz wygrał pojedynek główkowy z obrońcami Unionu i zmusił polskiego bramkarza do kapitulacji.

Bayern dzięki wygranej wrócił w tabeli do czteropunktowej przewagi nad BVB. W klasyfikacji strzelców Lewandowski ma 5 goli przewagi nad drugim Timo Wernerem.

Union – Bayern 0:2 (0:1)
Bramki: Lewandowski 40 (k), Pavard 80

Żółte kartki: Lenz, Schlotterbeck - Davies

Union: Rafał Gikiewicz - Florian Huebner, Keven Schlotterbeck, Neven Subotić - Christopher Trimmel, Robert Andrich (71. Christian Gentner), Grischa Proemel (85. Felix Kroos), Christopher Lenz - Marcus Ingvartsen (82. Joshua Mees), Marius Buelter (86. Julian Ryerson) - Anthony Ujah (70. Sebastian Andersson)

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng, David Alaba, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Thiago Alcantara - Thomas Mueller (90. Mickael Cuisance), Leon Goretzka (71. Kingsley Coman), Serge Gnabry (86. Ivan Perisić) - Robert Lewandowski.

Transmisje spotkań Bundesligi w Eleven Sports.