Młodzi piłkarze na treningu Stomilu

Piłka nożna
Młodzi piłkarze na treningu Stomilu
fot. Cyfrasport
Decyzją trenera do treningów pierwszej drużyny Stomilu dołączyli młodzi zawodnicy.

Trener Piotr Zajączkowski zaprosił na trening pierwszego zespołu Stomilu Olsztyn pomocnika Kacpra Grzeszczyka i obrońcę Łukasza Sadowskiego. Obaj na co dzień występowali w rezerwach klubu. Stomil przygotowuje się do wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Stomil Olsztyn przygotowuje się do wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Zespół z Warmii na boisku pojawi się już 2 czerwca, gdy na swoim stadionie zmierzy się z Chrobrym Głogów. Z drużyną trenują 18-letni pomocnik Kacper Grzeszczyk oraz 17-letni obrońca Łukasz Sadowski. Taką decyzję podjął szkoleniowiec Piotr Zajączkowski. Zarówno Grzeszczyk, jak i Sadowski, dotychczas występowali w czwartoligowych rezerwach Stomilu. Obaj z pierwszym zespołem trenowali już w październiku.

 

W szerokiej kadrze pierwszego zespołu znalazło się także miejsce dla innych zawodników rezerw: Macieja Serbintowicza, Huberta Szramka i Sebastiana Jarosza. Ich drużyna z powodu epidemii koronawirusa musiała zakończyć rozgrywki IV ligi, ostatecznie zajmując w tabeli trzecie miejsce.

 

 

„Jestem zadowolony, że mogliśmy wrócić do treningu w zwiększonej liczbie osób. Nie ukrywam, że brakowało mi treningów na murawie i stęskniłem się za drużyną. To dobry znak, bo czuję się tu dobrze, a wiadomo, że trening indywidualny, który wykonywaliśmy z rozpiski to nie to samo. Jesteśmy gotowi do pracy i przygotowujemy się do pierwszego spotkania” – powiedział piłkarz Stomilu Jonatan Straus.

 

W tabeli Fortuna 1 Ligi Stomil zajmuje obecnie dwunaste miejsce.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie