Niemiecki rozgrywający oficjalnie w drużynie Heynena

Siatkówka
Niemiecki rozgrywający oficjalnie w drużynie Heynena
fot. Cyfrasport
Jan Zimmermann dołączył do Sir Safety Perugia.

Niemiecki siatkarz Jan Zimmermann podpisał kontrakt z Sir Safety Perugia. 27-letni rozgrywający jest drugim zawodnikiem na tej pozycji, który związał się ostatnio z klubem prowadzonym przez trenera Vitala Heynena.

W ekipie Sir Safety Perugia doszło przed sezonem 2020/21 do wymiany obu rozgrywających. Po sześciu latach z klubem rozstał się Luciano De Cecco, drużynę opuścił też jego zmiennik – Tsimafei Zhukouski. Na początku maja Perugię zasilił doświadczony włoski siatkarz Dragan Travica. 34-letni rozgrywający w poprzednich sezonach (2017–20) występował w ekipie Kioene Padwa.

 

Perugia stawia na doświadczenie! Znamy nazwisko nowego rozgrywającego

 

Listę zawodników na tej pozycji uzupełnił reprezentant Niemiec Jan Zimmermann. Urodzony w 1993 roku zawodnik występował wcześniej w czołowych klubach Bundesligi – VfB Friedrichshafen (2013–15), United Volleys Rhein-Main (2015–17) i Berlin Recycling Volleys (2018–19). Grał też we Francji, w Stade Poitevin Poitiers (2017–18), a ostatni sezon spędził w belgijskim Greenyard Maaseik. Do reprezentacji Niemiec trafił w 2014 roku, powołany przez trenera Heynena. Z drużyną narodową wywalczył srebro mistrzostw Europy 2017, będąc zmiennikiem Lukasa Kampy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Welcome Jan 🙌🏻 | @janzi17 #goSir #BlockDevils #insiemeate #welcome #pic #picoftheday #volleyball #instavolley

Post udostępniony przez sɪʀ sᴀғᴇᴛʏ ᴘᴇʀᴜɢɪᴀ ᴠᴏʟʟᴇʏ (@sirsafetyperugia)

 

– Myślę, że liga włoska jest najlepsza na świecie. To było moje marzenie, by móc kiedyś zagrać w Italii. Cieszę się, że mogę zostać częścią wspaniałego zespołu i będę mógł zagrać przed wspaniałą publicznością w Perugii – powiedział Zimmermann po podpisaniu umowy.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie