Nowy selekcjoner reprezentacji Serbii w piłkę ręczną

Piłka ręczna
Nowy selekcjoner reprezentacji Serbii w piłkę ręczną
fot. PAP
Toni Gerona został selekcjonerem reprezentacji Serbii w piłce ręcznej.

Hiszpan Toni Gerona został selekcjonerem reprezentacji Serbii w piłce ręcznej – poinformowała agencja EFE. Podczas styczniowych mistrzostw Europy Serbowie trafili do „bałkańskiej” grupy z Chorwacją oraz Czarnogórą (także Białorusią) i przegrali wszystkie mecze.

Gerona, który przez wiele lat związany był z Barceloną jako szkoleniowiec młodzieży, rezerw i asystent głównego szkoleniowca, przyznał, że wszystkie warunki umowy zostały ustalone. Z powodu pandemii koronawirusa nie było jednak możliwości osobistego podpisania kontraktu.

 

Hiszpan przejmuje kadrę narodową serbskich szczypiornistów po Nenadzie Perunicicu w trudnym momencie. Reprezentacja notuje słabe wyniki, poza tym od długiego czasu nie brakuje różnego rodzaju incydentów i kontrowersji, np. byłego selekcjonera Jovicę Cvetkovica oskarżano m.in. o niekompetencję i skłonności do alkoholu.

 

Ostatni dobry występ Serbów w wielkim turnieju międzynarodowym to srebro mistrzostw Europy w 2012 roku.

 

„Propozycję pracy z Serbami dostałem już przed dwoma laty, ale wtedy nie było możliwości jej przyjęcia. Będę pierwszym zagranicznym trenerem tej reprezentacji w historii (w serbskich media panuje przekonanie, że pierwszy był Vranjes - PAP). Wcześniej kadrę prowadził Ljubomir Vranjes, obywatel Szwecji, lecz mający serbskie korzenie” – przyznał Gerona, który wcześniej był selekcjonerem Tunezji.

 

Katalończyk dodał, że będzie nadzorował również szkolenie młodzieżowych drużyn narodowych, a władze (i trenerzy) serbskiej piłki ręcznej chcą poznać nowe, zagraniczne metody pracy.

 

Gerona jest jednocześnie szkoleniowcem francuskiego Chartres.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie