Giganci: dogrywka. Triumf drużyny Heynena

Siatkówka
Giganci: dogrywka. Triumf drużyny Heynena
fot. Cyfrasport
W zabawie Giganci: dogrywka triumfowała reprezentacja Vitala Heynena.

60,8% do 39,2% - tak wyglądały wyniki finałowej sondy w zabawie Giganci: dogrywka, w której poprosiliśmy naszych czytelników o wybór najlepszej drużyny XXI wieku. Triumfowała reprezentacja Polski prowadzona przez Vitala Heynena, która w decydującym pojedynku pokonała kadrę Stephane'a Antigi.

W półfinale ekipa Heynena uporała się z reprezentacją Raula Lozano, która w 2006 roku sięgnęła po wicemistrzostwo świata. Z kolei kadra Antigi wygrała ze Skrą Bełchatów dyrygowaną przez Jacka Nawrockiego w latach 2009-2012. W finale drużyna aktualnego selekcjonera Biało-Czerwonych szybko wypracowała sobie przewagę i nie oddała jej aż do końca, zgarniając ponad 60% wszystkich głosów.

 

Przypomnijmy sylwetkę zwycięskiej drużyny:

 

Drużyna Heynena

 

Ostatnia nasza ekipa to wciąż aktualni mistrzowie świata i kandydaci do olimpijskiego medalu. Tym razem do igrzysk przygotowują się pod okiem Vitala Heynena, który odziedziczył drużynę po Antidze i epizodzie Ferdinando De Giorgiego.

 

Już w pierwszym roku Belg postawił na kilku nowych siatkarzy i do utytułowanych Nowakowskiego, Konarskiego, Kurka, Drzyzgi, Kubiaka i Zatorskiego powołał Artura Szalpuka, Damiana Schulza, Damiana Wojtaszka, Grzegorza Łomacza, Aleksandra Śliwkę, Jakuba Kochanowskiego, Bartosza Kwolka oraz Mateusza Bieńka i pojechał z nimi na mundial do Bułgarii. W Sofii, a następnie po przenosinach w Turynie, Polacy ponownie okazali się najlepsi na świecie i wywalczyli drugie z rzędu mistrzostwo świata.

 

W kolejnym sezonie Biało-Czerwoni dołożyli do tego brąz mistrzostw Europy i drugie miejsce w Pucharze Świata, a w międzyczasie zajęli trzecie miejsce w Lidze Narodów. Teraz przed nimi igrzyska w Tokio, ale już w 2021 roku.

 

 

Giganci: dogrywka to kontynuacja zabawy w wybory tych najlepszych. Zaczęło się od Gigantów XXI wieku, czyli rywalizacji o tytuł najlepszego polskiego siatkarza w ostatnich 20 latach. W tej zabawie triumfował Mariusz Wlazły, pokonując w finale Michała Winiarskiego. W ostatnim tygodni wybieraliście najlepszą drużynę, a to nie koniec niespodzianek - kolejna zabawa już niedługo!

Marcin Lepa, BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie