Iwanow: Byłem trochę rozczarowany sparingową atmosferą Bundesligi

Piłka nożna
Iwanow: Byłem trochę rozczarowany sparingową atmosferą Bundesligi
fot. PAP
Piłkarze Borussii Dortmund cieszący się z gola w meczu z Schalke.

Po przeszło dwumiesięcznej przerwie powoli wracają rozgrywki piłkarskie. Europejskimi prekursorami byli Niemcy, którzy odmrozili Bundesligę 16 maja. Roman Kołtoń, piłkarski ekspert "Prawdy Futbolu", od lat specjalizujący się m.in. w Bundeslidze oraz Bożydar Iwanow, komentator Polsatu Sport podzielili się wrażeniami po weekendowych spotkaniach ligi niemieckiej.

Choć poziom sportowy piłkarzy pozwalał zapomnieć o trudnych czasach w dobie koronawirusa, to przypominały o nich puste trybun. Wznowienie sezonu niemieckiej ekstraklasy odbyło się pod warunkiem spełnienia szeregu zarządzeń.

 

- Wyczekiwaliśmy restartu Bundesligi, tak jak kiedyś czekało się na mecze, które były pokazywane w Lidze Mistrzów czy Pucharze UEFA. Czekało się na transmisję tydzień  czy dwa, bo była tylko jedna telewizja i meczów było znacznie mniej. Mimo to zgodzę się z trenerem Bogusławem Kaczmarkiem - jest to taki „bal manekinów”. Meczowa oprawa, jaka ma miejsce w lidze niemieckiej, angielskiej czy hiszpańskiej, dźwięki stadionu są niezastąpione. Mecze, które widzieliśmy, były ograbione z wszystkiego, co jest nieodłącznym elementem meczów piłkarskich. Brakowało atmosfery, kibiców, barw i flag na stadionie. Byłem trochę rozczarowany sparingową atmosferą Bundesligi. Oczywiście wiemy, jaka jest sytuacja na świecie, ale mimo wszystko poczucie, że wróciło coś wielkiego, zostało trochę pomniejszone - powiedział Bożydar Iwanow w „Poranku z Polsatem Sport”.

 

Wyjątkowa cieszynka Lewandowskiego. Wiadomo, co oznaczała

 

- Niektóre mecze nas zachwyciły, inne rozczarowały. Była różnica między spotkaniem Borussia Dortmund - Schalke, a Union Berlin - Bayern. Ten pierwszy się po prostu smakowało. Technika indywidualna, pomysł, jaki prezentowali piłkarze Dortmundu, był klasowy. Piękne akcje, którymi można było się zachwycić. Brakowało publiczności, ale świat musi iść do przodu. Bundesliga obrała tę drogę: spróbujemy i dogramy sezon. Tak czy inaczej, musimy się nauczyć żyć w dobie koronawirusa - dodał Kołtoń.

 

Program "Poranek z Polsat Sport" od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 9:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie