UEFA przesunęła konferencję dotyczącą Euro 2020

Piłka nożna
UEFA przesunęła konferencję dotyczącą Euro 2020
fot. PAP
Konferencja w sprawie Euro 2020 przesunięta o trzy tygodnie

Zaplanowana na 27 maja konferencja Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) została przełożona na 17 czerwca. Na spotkaniu delegaci mają dyskutować o przełożonych z tego na 2021 rok mistrzostwach Starego Kontynentu.

Euro 2020 (nazwę utrzymano mimo zmiany terminu imprezy) miało zostać rozegrane w 12 miastach i na razie nie wiadomo, czy wszystkie potwierdzą chęć utrzymania statusu organizatora na przyszły rok. W wywiadzie udzielonym "beIn Sports" w ubiegłym tygodniu szef UEFA Aleksander Ceferin poinformował, że ustalono już wszystko z dziewięcioma miastami.

 

Jak napisano w komunikacie, powodem przełożenia konferencji o trzy tygodnie jest "istnienie otwartych kwestii związanych z niewielką liczbą proponowanych gospodarzy UEFA Euro 2020 w przyszłym roku".

 

Ceferin przyznał także we wspomnianym wywiadzie, że możliwe jest zorganizowanie turnieju w mniejszej liczbie miast niż pierwotnie planowano.

 

- Założenie jest takie, że będzie ich 12, ale jeśli nie, możemy to zrobić w 10, dziewięciu czy ośmiu miastach - mówił.

 

Gospodarzami ME w tym roku miały być: Baku, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Budapeszt, Dublin, Rzym, Amsterdam, Bukareszt, Sankt Petersburg, Glasgow i Bilbao. Nie wiadomo, które z tych miast już potwierdziły chęć organizacji meczów w 2021 roku. Agencja Reutera ustaliła jedynie, że z oficjalnym wnioskiem do UEFA o utrzymanie statusu gospodarza wystąpiło Glasgow.

AB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie