LGP w skokach: Zawody w Wiśle mogą nie odbyć się w sierpniu

Inne
LGP w skokach: Zawody w Wiśle mogą nie odbyć się w sierpniu
fot. Cyfrasport
W 2019 roku Letnie Grand Prix należało do Dawida Kubackiego

Kalendarz Letniego Grand Prix w skokach narciarskich już dawno nie był tak modyfikowany. Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała w poniedziałek, że zawody w Wiśle mogą zostać przełożone z sierpnia na wrzesień. Czy tak się stanie?

Początek tygodnia przyniósł nam nowe informacje dotyczące Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W poniedziałek doszło do obrad komisji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, która ustaliła między innymi rezerwowy termin konkursów na obiekcie Wisła-Malinka.

 

Dynamicznie zmieniający się kalendarz LGP ma czysto prozaiczne podłoże, jakim jest trwająca na całym świecie pandemia koronawirusa. To właśnie przez nią, z organizacji konkursów w dniach 22-23 sierpnia wycofało się francuskie Courchevel. Jego miejsce zajęła Wisła.

 

Czas na przebudowę skoczni za oceanem. Święcił na niej sukces Małysz

 

Jak się okazuje, oficjele w obawie przed przedłużają się sytuacją związaną z COVID-19, postanowili się zabezpieczyć , proponując rozegranie zawodów na obiekcie im. Adama Małysza 19. i 20 września. Ostatni głos jednak będzie należał do rady FIS. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 25 maja.

 

Jeśli sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zostanie opanowana – wtedy inauguracja Letniego Grand Prix pozostanie bez zmian i odbędzie się pod koniec sierpnia w Wiśle. W innym przypadku, najlepsi skoczkowie świata rozpoczną skakanie na początku września w kazachskim Szczuczyńsku. Następnie karuzela LGP przeniesie się do Czajkowskiego w Rosji, by później zagościć w Polsce.

 

Pod koniec września organizatorzy zaplanowali konkurs na normalnym obiekcie w austriackim Hinzebach. Finał letniego cyklu odbędzie się w Niemczech, gdzie po zawodach w Klingenthal poznamy zwycięzcę 27. edycji.

 

Przed rokiem triumfatorem imprezy okazał się Dawid Kubacki. Skoczek z Szaflar w klasyfikacji generalnej zdobył 305 punktów. Tuż za nim znalazł się Japończyk Yukiya Sato. Podium uzupełnił Słoweniec Timi Zajc.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PN, Polsat Sport 

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze