Pierwszy ruch transferowy #VolleyWrocław. Reprezentantka Polski zostaje w klubie

Siatkówka
Pierwszy ruch transferowy #VolleyWrocław. Reprezentantka Polski zostaje w klubie
fot. Cyfrasport
Natalia Murek w sezonie 2020/21 nadal będzie zawodniczką #VolleyWrocław.

Klub #VolleyWrocław wykonał pierwszy ruch transferowy przed sezonem 2020/21. W ekipie ze stolicy Dolnego Śląska nadal będzie występowała przyjmująca Natalia Murek.

Murek jest 20-letnią przyjmującą, która pochodzi z Częstochowy. Trafiła do Wrocławia przed sezonem 2017/18 jako niespełna 18-letnia siatkarka i to właśnie z tym klubem jest związana jej dotychczasowa seniorska kariera. Na Dolnym Śląsku spędziła już trzy sezony, podczas których pokazała, że jest silnym punktem drużyny i warto na nią stawiać. Z ambitnej juniorki przekształciła się w pewną siebie zawodniczkę, biorącą na siebie ciężar gry.

 

Trener Cuccarini przedłużył kontrakt z ŁKS Commercecon Łódź

 

– Od trzech sezonów obserwujemy rozwój Natalii i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze od samego początku, a dużo w tym zasługi profesjonalizmu, jakim wykazuje się Natalia – mimo młodego wieku. Jest mi niezmiernie miło, że możemy zacząć budowę nowej drużyny od podpisania umowy z tą siatkarką i mam nadzieję, że przed nami kolejny rozdział wspaniałej historii – powiedział prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A. Jacek Grabowski.

 

W trzech sezonach LSK wystąpiła w 73 meczach zdobyła 861 punktów. W minionych rozgrywkach była drugą (po Aleksandrze Rasińskiej) najlepiej punktującą zawodniczką w #VolleyWrocław oraz najlepiej przyjmującą w zespole (ze skutecznością 48,39%).

 

– Zostaję we Wrocławiu, ponieważ – mimo że jest to mój czwarty sezon – widzę ciągle perspektywy na dalszy rozwój, a to dla mnie najważniejsze. Bardzo cieszy mnie fakt, że nie tylko zadomowiłam się we Wrocławiu, ale i w biało-zielonej drużynie, która traktuje jak rodzinę. Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli i od września będziemy widzieć się regularnie w Orbicie, bo w tym momencie czuję, jak tego mi brakuje – powiedziała Natalia Murek.

 

W 2017 roku Murek, wraz z koleżankami z reprezentacji wywalczyła 6. miejsce na mistrzostwach świata juniorek w Meksyku. Odebrała wówczas nagrodę dla najlepszej zagrywającej turnieju. W tym samym roku otrzymała także powołanie do szerokiej kadry seniorek. W ubiegłym sezonie znalazła się w składzie na Final Six Ligi Narodów w Nankin.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oficjalnie! 4 sezon w zielonej rodzince ☘️🍀 #happy#volleywroclaw

Post udostępniony przez Natalia Murek (@nmurek)

RM, Polsat Sport, volleywroclaw.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie