Polscy kolarze torowi powrócili do treningów

Inne
Polscy kolarze torowi powrócili do treningów
fot. PAP
Polscy kolarze torowi wrócili do treningów

Po trwającej ponad dwa miesiące przerwie kolarze torowi kadry narodowej wznowili treningi w Pruszkowie. - Stęsknili się za torem – przyznał trener kadry sprinterów Igor Krymski. Na pierwszym treningu odwiedziła ich minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

- Mieliśmy bardzo miłą wizytę pani minister, która tchnęła w nas dużo optymizmu. Potem rozpoczęliśmy zajęcia. Widać, że wszyscy są głodni toru. Spędzili dwa miesiące w domu ćwicząc wyłącznie ze sztangą i na rowerach stacjonarnych, a to jest dość monotonne. Brakowało nam też spotkania "branżowego" we własnym gronie – powiedział Krymski.

 

Powrót do Areny Pruszków wiązał się z nową procedurą, wdrożoną w związku z pandemią koronawirusa: dezynfekcją rąk przy wejściu na tor, pomiarem temperatury przez pracowników obsługi obiektu, rozstawieniem pożyczonych wcześniej do domów rowerów stacjonarnych w bezpiecznej odległości na środku toru.

 

Kadra sprinterów trenowała w komplecie. Na welodrom wyjechali: Mateusz Rudyk, Maciej Bielecki, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel i Patryk Rajkowski.

 

- Chłopaki jeździli ostrożnie, bo tor był długo nieużywany, osiadł kurz, którego do końca nie udało się sprzątnąć. Było poczucie niepewności, ale i sporo frajdy. Skończyliśmy trening o godz. 16, a po nas wyjechały na tor sprinterki Urszula Łoś i Marlena Karwacka – dodał Krymski.

 

Zobacz też: Bieniek: Stęskniłem się za siatkówką. Jestem podekscytowany tym, że wracamy

 

Kolarze torowi mają już za sobą najważniejszą tegoroczną imprezę - mistrzostwa świata na przełomie lutego i marca w Berlinie, gdzie zdobyli wszystkie możliwe kwalifikacje olimpijskie. Z powodu pandemii koronawirusa kalendarz imprez bardzo się zmienił i nie wiadomo kiedy wrócą do rywalizacji.

 

- Jeśli warunki na to pozwolą, wystartujemy w mistrzostwach Europy, które przeniesiono z października na 11-15 listopada. Organizator tej imprezy wciąż nie jest znany – zakończył Krymski.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 16.05

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie