Z Perugii do Lube! Hitowy transfer na szczycie włoskiej siatkówki stał się faktem

Siatkówka
Z Perugii do Lube! Hitowy transfer na szczycie włoskiej siatkówki stał się faktem
fot. Cyfrasport
Luciano De Cecco zagra w Cucine Lube Civitanova.

Po sześciu latach występów w ekipie Sir Safety Perugia Luciano De Cecco zmienił klub. Doświadczony argentyński rozgrywający będzie reprezentował barwy innego giganta ligi włoskiej – Cucine Lube Civitanova.

De Cecco już na początku kwietnia pożegnał się z klubem i kibicami z Perugii za pośrednictwem mediów społecznościowych. Już wówczas spekulowano, że jego nowym pracodawcą zostanie Cucine Lube Civitanova. Informacje te potwierdziły się, gdy w poniedziałek Lube podało do wiadomości, że podpisało dwuletnią umowę z argentyńskim rozgrywającym.

 

Niemiecki rozgrywający oficjalnie w drużynie Heynena

 

De Cecco urodził się w 1988 roku w Santa Fe, tam też rozpoczął swą przygodę z siatkówką. W 2007 roku po raz pierwszy wyjechał do Italii i zaliczył epizod w ekipie Gabeca Pallavolo Spa. W sezonie 2008/09 grał w drużynie Latina Volley, z którą wywalczył awans do Serie A1. Później grał w Rosji (Dinamo-Jantar Kaliningrad), Argentynie (Club Ciudad de Bolivar), wreszcie po raz kolejny wrócił do Włoch (ponownie Gabeca Pallavolo Spa oraz Piacenza, z którą zdobył Puchar Włoch). W latach 2014–20 reprezentował barwy Sir Safety Perugia. Wywalczył z tą drużyną m.in. mistrzostwo i dwa Puchary Italii. Zagrał też w finale Ligi Mistrzów 2017; w tamtej edycji otrzymał nagrodę dla najlepszego rozgrywającego.

 

– Po zakończeniu sześcioletniej współpracy z Perugią, trafiłem do kolejnej drużyny budowanej do zwycięstw. To dla mnie doskonała szansa, by zamknąć pewien rozdział i rozpocząć kolejny. Mam blisko 32 lata i myślę, że do tej pory dobrze wykonywałem swoją pracę. Kontrakt z wielkim klubem, jakim jest Lube, dał mi wiele bodźców. Chciałbym jak najszybciej wrócić do treningów i od nowego sezonu grać z dużym entuzjazmem i tymi samymi celami, to znaczy pozostać na szczycie i wygrywać trofea – powiedział De Cecco po podpisaniu umowy.

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze