Czeska panczenistka wróciła do treningów po złamaniu nogi

Inne
Czeska panczenistka wróciła do treningów po złamaniu nogi
fot. PAP
Czeska panczenistka wróciła do treningów

Słynna czeska panczenistka Martina Sablikova, która miesiąc temu podczas treningu złamała kość stopy w prawej nodze, nie ma już gipsu i ponownie rozpoczyna treningi.

Jak poinformowała agencja prasowa CTK, trzykrotna mistrzyni olimpijska (urazu doznała w trakcie biegu) może zacząć m.in. jeździć na rowerze.

 

- Lekarz zostawił mi kule, abym nauczyła się chodzić. Wygląda to tak, jakbym uczyła się tego od nowa, co w obecnej sytuacji jest chyba najtrudniejsze – przyznała Sablikova.

 

Zobacz też: Dwukrotny medalista olimpijski został bez środków do życia. Wszystko przez koronawirusa

 

Z powodu pandemii koronawirusa utytułowana panczenistka może trenować tylko w ojczyźnie. W poprzednich latach w tym czasie ćwiczyła m.in. we Włoszech.

 

- Codziennie okładam nogę lodem, rehabilituję i nie mogę się doczekać, kiedy ból ustąpi. Wiem, że muszę nad tym wszystkim jeszcze popracować – dodała zawodniczka, która przygotowania do nowego sezonu oficjalnie zaczęła na początku kwietnia, ale później złamała kość stopy.

 

Sablikova ma na koncie trzy złote medale olimpijskie - na 5000 m z Vancouver i Soczi oraz na 3000 m, który także zdobyła w Kanadzie. Jej kolekcję z zawodów tej rangi uzupełniają dwa srebra - na 3000 m z Soczi i 5000 m z Pjongczangu oraz brąz - 1500 m z Vancouver. Wywalczyła także wiele medali, głównie złotych, mistrzostw świata na dystansach i w wieloboju.

AB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze