Giganci europejskiego futbolu zorganizują towarzyski turniej. Szczytny cel!

Piłka nożna
Giganci europejskiego futbolu zorganizują towarzyski turniej. Szczytny cel!
fot. PAP
Europejski Puchar Solidarności odbędzie się w trzech miastach: Monachium, Madrycie i Mediolanie

Bayern Monachium do spółki z Realem Madryt oraz Interem Mediolan zorganizują wspólny turniej o charakterze towarzyskim. Europejski Puchar Solidarności odbędzie się w 2021 roku. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie służb i placówek medycznych we Włoszech i Hiszpanii.

Pandemia koronawirusa ,która dotarła do Europy w wielkim stopniu zachwiała nie tylko system gospodarczym, ale przede wszystkim zdrowotnym. Zaraza dotknęła w szczególnym stopniu Hiszpanię i Włochy. Setki tysięcy ludzi w tych krajach zachorowało na COVID-19, co spowodowało wielkie załamanie infrastruktury medycznej.

 

Nie trzeba było długo czekać na ruch ze strony Bayernu, który postanowił zorganizować charytatywny turniej wraz z Realem i Interem . Jego celem będzie wsparcie podupadającej służby zdrowia, która włożyła wiele wysiłku w ratowanie życia ludzi dotkniętych tą chorobą.

 

– Pandemia mocno uderzyła w całą Europę. Podczas meczów Ligi Mistrzów nawiązaliśmy bardzo dobre kontakty z wieloma klubami. Z kilkoma z nich nasze relacje są bliskie. Mimo wszystkich udręk i problemów związanych z obecną sytuacją, niemiecki system zdrowia okazuje się odporny na kryzys. Mamy spore szczęście, patrząc choćby na przerażające obrazki z Włoch i Hiszpanii – powiedział prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

 

Zobacz także: FIFA zorganizuje mecz charytatywny w celu walki z pandemii

 

Europejski Puchar Solidarności – bo tak będzie nazywać się to wydarzenie – odbędzie się w przyszłym roku w Monachium, Madrycie i Mediolanie. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Będzie uzależniona od terminów UEFA, aby nie kolidować z oficjalnymi rozgrywkami.

 

Wiadomo jednak, kto, gdzie, z kim zagra. Bawarczycy na Allianz Arena podejmą „Królewskich”. Ci z kolei zmierzą się na Estadio Santiago Bernabeu z Interem, który zaprosi natomiast do siebie Bayern.

 

Organizatorzy chcą również zadbać o to, aby na stadionach pojawili się długo wyczekiwani kibice. Ponadto monachijczycy planują zaprosić na swój obiekt ludzi pracujących w służbie zdrowia.

 

- Pielęgniarki, lekarze i opiekunowie wykonują niewiarygodną pracę dla społeczeństwa w tych trudnych chwilach. Chcemy oddać im pokłon, nazywając tę akcję „Piłka dla bohaterów”. Zaprosimy pięć tysięcy lekarzy, pielęgniarek i opiekunów na mecz z Realem. Wraz z Realem i Interem, chcemy okazać w ten sposób nasze uznanie, szacunek i wdzięczność – przyznał działacz Bawarczyków.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie