Jóźwiak: Bez sensu byłoby zorganizować galę FEN 28 na wielkim obiekcie

Sporty walki
Jóźwiak: Bez sensu byłoby zorganizować galę FEN 28 na wielkim obiekcie
fot. Polsat Sport
Gala FEN 28 odbędzie się w studiu telewizyjnym. Którym? Dowiemy się tego niedługo

Gala FEN 28 miała odbyć się pierwotnie 28 marca w Hali Globus w Lublinie. Z powodu pandemii koronawirusa została przeniesiona na 13 czerwca. Gdzie do niej dojdzie? - Bez sensu byłoby zorganizować takie wydarzenie na wielkim obiekcie… Z tego powodu celujemy w studio telewizyjne – zadeklarował prezes FEN Paweł Jóźwiak.

Marek Magiera: Gala studyjna odbędzie się 13 czerwca. Czy przygotowania zostały już zakończone?

 

Paweł Jóźwiak: Jesteśmy jeszcze w trakcie przygotowań. Dopinamy wszystko na ostatni guzik. Czasy są trudne. Nie jest łatwo poskładać tę kartę walk. Chcemy jednak, aby była ona jak najbardziej atrakcyjna dla fanów. Tym bardziej, że będzie to pierwsza, historyczna gala – transmitowana w systemie pay-per-veiw. Walczymy, aczkolwiek nie jest łatwo. Trudno jest skomponować dobre zestawienia ze względu na zamknięte granice. Musimy się skupić na zawodnikach z kraju. Nie zapominajmy również o tym, że sale sportowe zostały otwarte 18 maja. Do tej pory zawodnicy trenowali w niecodziennych warunkach. Trochę „na dziko”. Obecnie, nie każdy jest w optymalnej formie.

 

Gdzie i w jakim studio odbędzie się gala FEN?

 

Na chwilę obecną tego jeszcze nie wiemy. Rozważamy kilka wariantów, z trzema studiami. Jesteśmy na łączach. Mamy zarezerwowane trzy terminy. Z działem technicznym właśnie konsultujemy, które studio będzie dla nas najlepsze. Nie ukrywamy, że chcielibyśmy tę galę jak najlepiej oprawić. Naszym celem jest to, aby wyglądała świetnie w „obrazku”. Brak fanów podczas wydarzenia, chcemy zrekompensować produktem premium w telewizji.

 

Według pierwotnego planu gala miała odbyć się w Lublinie. Jednak w obecnej sytuacji, nie ma sensu wynajmować tak dużych obiektów wyłącznie dla produkcji telewizyjnej. Wiązałoby się to ze sporymi kosztami związanymi także z organizacją w czasie pandemii.

 

Oczywiście. Bez sensu byłoby zorganizować takie wydarzenie na wielkim obiekcie. Tym bardziej, że w takim miejscu trudno byłoby ukryć puste krzesełka. Nie wygląda to ładnie dla oka, a poza tym psuje atmosferę. Z tego powodu celujemy w studio telewizyjne.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie